Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin’de okul servis şoförlerine seminer verildi

Nusaybin'de Polis ve Jandarma Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu okul servisleri sürücülerine seminer verdi.

21 Ekim 2017 Cumartesi 15:09 < EĞİTİM
Nusaybin'de Polis ve Jandarma Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu okul servisleri sürücülerine seminer verdi.
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen okul servis şoförlerine yönelik düzenlenen seminere Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Tek, Nusaybin İlçe Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu görevlileri ile okul müdürleri katıldı.
Seminerde konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Tek, velilerin çocuklarını servis şoförlerine emanet ettiğini kaydetti.  Konuşmasında servis şoförleri uyaran Tek: “Size ve çocuklarınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız taşıdığınız öğrencilere o şekilde davranın. Çocukları sağ salim belirlenen yerden alınıp belirlenen yere bırakılması gerekir. Velinin temsilcisi sizsiniz. Ses ve görüntüye kadar tüm kurallara uymanız gerekir. Çocukların okula zamanında bırakılması gerekir. 7 yaşındaki çocuğu 45 dakika önce okul kapısına bırakmanız dinde de yönetmenlikte de yeri yoktur. Bu çocukları mağdur eder. Servislere araç içi kamera ve gps takılması şartımız konuldu. Bu kesinlikle dikkat edeceğimiz bir konudur.  Öğrencilerin araç içerisindeki hal ve hareketlerine de dikkat etmeniz gerekir” şeklinde konuştu.
Seminerde konuşan Jandarma ve Polis Trafik Denetleme ve Tescil görevlileri ise, okul servis araçlarında, servis olduğunu gösteren okul levhası, araç resmi evrakları ve çocukların güvenliği için sabit cam veya güvenlikli cam kullanılması gerektiği kaydetti.
Okul servislerinin belirlenen kurallara uymasının çok önemli olduğunu bildiren Jandarma ve Polis görevlileri: “Trafik ve Servisler birlikte çalışıyoruz. Tüm evrak ve araçlarda bulunması gerekenlerin kurallara uygun yapılmasını istiyoruz. Bu konuda sıkı denetimlerimiz olacaktır. İndirip bindirmede mutlaka kurallara uyun. Şehrin trafiğini etkileyecek hallerde araç kullanmayın. Sizden kaynaklı bir hatada Allah muhafaza bir felaket meydana gelebilir. Bizim çocuklarımız sizlere emanettir. Sizin de bu emanetlere en iyi şekilde sahip çıkacağınız inanıyoruz” denildi.
Seminerden sonra Milli Eğitim Şube Müdürü Tek, Jandarma ve Polis görevlileri sürücülerin sorularına cevap verdi.
Okul servisleri sürücülerine yönelik seminerlerin yıl içerisinde devam edeceği bildirildi.

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3610     EURO 6.1008     IMKB 90831     ALTIN 214,180