Nusaybin'de ortaya çıkarılan tünelde çok sayıda mühimmat bulundu

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağının devam ettiği mahallede ortaya çıkarılan tünelde çok sayıda mühimmat bulundu.

08 Ocak 2017 Pazar 13:55 < ASAYİŞ
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağının devam ettiği mahallede ortaya çıkarılan tünelde çok sayıda mühimmat bulunduğu bildirildi.
Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle, Yenişehir, Zeynel Abidin ve Kışla mahallelerinde el yapımı patlayıcıların imhası ile tahrip olan binaların yıkımı devam ediyor.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Fırat Mahallesi Başyurt Sokak üzerinde bir tünel ortaya çıkarıldığı belirtildi.
Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:
"08/01/2017 günü Nusaybin İlçesi Fırat Mahallesi Başyurt Sokak üzerinde devam eden arama tarama faaliyetleri esnasında, örgüt mensupları tarafından açılmış bir tünel içerisinde yapılan aramalarda:  (18) Adet roket sevk motoru, (2) Adet anti tank roket, (3) Adet anti personel roket, (2) Adet el telsizi, montaj yapılabilen silah dürbünü, Çok sayıda Uzun namlulu silahlara ait mühimmat ele geçirilmiştir.
Terörle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirligi içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Tünelin bulunduğu bölgede başka tüneller veya mühimmat olup olmadığının araştırıdığı bildirildi.
14083 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737