Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de tarihi konutta yıkılma tehlikesi

Nusaybin'de bulunan tarih konut bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

12 Mart 2017 Pazar 14:18 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin'de bulunan tarih konut bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi. 
Mahalle sakinleri konuttun bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesinin geçirdiğinin ve konuttan kopan parçaların büyük tehlike saçtığını belirtti.
Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Nusaybin ilçe merkezi Yenituran Mahallesi, Hamam Sokak’ta bulunan iki katlı konutun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu tarafından tescillenen tarihi yapının bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.
Sabah saatlerinde konuttan kopan parçalar, top oynayan çocukların üzerine düşmek üzereyken bölgeden geçen vatandaşların dikkati sayesinde facia ucuz atlatıldı.
Mahalle sakini Seyhan Yılmaz yaptığı açıklamada, Yıllar önce tescillenen tarihi yapıya hiç kimsenin sahip çıkmadığını ileri sürdü. Tarihi konuttan her gün parçaların düştüğünü ve neredeyse çocukların üzerine düşeceğinin belirten Yılmaz: “Devlet büyülerimizden hemen bu yapıya el atmalarını istiyoruz. Akrep ve yılanlardan geçilmez hale geldi. Evlerimiz akreplerle doldu perişan haldeyiz. Çıkmaz sokak olduğu için çocuklar her gün burada top oynuyor ve her günde parçalar düşüyor” şeklinde konuştu.
Sokakta top oynayan çocuklar ise top oynadıkları sırada tarihi konuttan taş düştüğünü ve büyük tehlike atlattıklarını söyledi.


8246 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6839     EURO 6.5294     IMKB 96455     ALTIN 224,507