Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de TÜBİTAK projelerinde bir ilk

Nusaybin Okulları tarafından hazırlatılan 11 TÜBİTAK projelerinde 10'u kabul edilerek bir ilk başarıldı.

27 Aralık 2017 Çarşamba 14:57 < EĞİTİM
Nusaybin Okulları tarafından hazırlatılan 11 TÜBİTAK projelerinde 10'u kabul edilerek bir ilk başarıldı.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı 4006-TÜBİTAK Bilim fuarları destekleme programı başvurularının sonuçlandığı bildirildi.
Nusaybin'de faaliyet gösteren 11 okulun 11 proje hazırladığı kaydedilirken; Nusaybin Anadolu Lisesi, Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zeynel Abidin İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Haci Ali Mungan Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu ve Gazipaşa Ortaokulu'nun hazırladığı 10 proje kabul edildi. Bir proje ise ret edildiği belirtildi.
TÜBİTAK projelerinde bir ilki gerçekleştiren Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nusaybin Okulları, öğrencilerin projelerden en iyi şekilde faydalanması amaçlandığı kaydedildi.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin: "Toplumda bilim ve kültürünün yaygınlaştırılması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanıma kavuşması yönünde çalışma yapan okullarımız arasından ilçemizde 10 okulumuzun 4006-TÜBİTAK projesi kabul edildi. Projesi kabul edilen okullarımızı tebrik ediyorum. Bu tür projelerin ilçemizdeki okullarda yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz" dedi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3318     EURO 6.0564     IMKB 99677     ALTIN 220,924