Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de yeni hastanenin açılması için gün sayılıyor

Nusaybin’e yeni yapılan Devlet Hastanesi binasının yapımı tamamlandı. Geçici kabulü alınan hastanede taşınma işleminde de sona gelindi. Hastanenin hizmete girmesi için Acil Servise giden yeni yolun yapılması ve sorunlu kanalizasyon hattındaki problemin giderilmesi bekleniyor.

27 Haziran 2015 Cumartesi 15:19 < SAĞLIK
Arif Altunkaynak / NUSAYBİNİM ÖZEL HABER
Nusaybin’e yeni yapılan Devlet Hastanesi binasının yapımı tamamlandı. Geçici kabulü alınan hastanede taşınma işleminde de sona gelindi. Hastanenin hizmete girmesi için Acil Servise giden yeni yolun yapılması ve sorunlu kanalizasyon hattındaki problemin giderilmesi bekleniyor.
Nusaybin yeni Devlet Hastanesi binası kapılarını Nusaybinim Gazetesine açtı. Baştabip Dr. Zeynep Burcu Söğüt ve Hastane Müdürü Osman Dinç ile birlikte yeni yapılan hastane binasını gezdik.
Hastane yönetimi, yeni hastane binasını küvözden hepatit hastalarına, sandalyeden konferans salonuna, sıra matikten odalardaki kartlı sisteme kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek dizayn ettirmiş. Baştabip Söğüt, Nusaybin Devlet Hastanesinin bölgedeki en iyi hastane olmaması için hiçbir nedeninin olmadığını söyledi.

-HASTA ODALARI ÖZEL HASTANE STANDARLARINDA
Acil Servis, Poliklinik ve hasta odalarını gezdikten sonra ve Hasta refakatçilerinin kalacağı bölümü gördük. Tek veya çift kişilik odalarda Özel Hastane standartlarında bir hizmet verileceğini ifade eden Söğüt, odalarda dolap, lavabo ve duş kabinine kadar olduğunu söyledi. Hizmetlerde hastayı düşündükleri kadar ona refakat edecekleri de düşündüklerini bildiren Söğüt, refakatçiler için de bekle salonları ve dinlenme bölümleri olduğunu ifade etti.

-AYNI ANDA 5 AMELİYAT YAPILABİLİR
Hastanenin iç bölümünde Diyaliz hastaları, Yeni doğan servisi için Küvöz ve Enfeksiyon Hastalıkları gibi tüm ayrıntılar düşünülürken, Ameliyathanede kullanılan yataklar da ortopedik yataklardan oluşuyor. Baştabip Söğüt, 5 ayrı Ameliyathane bölümüyle Nusaybin Devlet Hastanesi yeni binasında birbirinden bağımsız 5 ayrı ameliyat yapılabileceğini söyledi.
Hastanede personelin eğitimine de çok önem vereceklerini kaydeden Söğüt, binada 120 kişilik profesyonel standartlarda bir konferans salonu da bulunduğunu kaydetti.

-SAĞLIK PERSONELİ SAYISI İKİ KATINA ÇIKACAK
Mevcut hastane binasının 75 yatak kapasiteli olması nedeniyle sağlık personeli ve hekim atamalarının buna göre yapıldığını hatırlatan Baştabip Söğüt, yeni hastane binasının 150 yataklı olması nedeniyle personel sayısının da buna göre değişeceğini söyledi.
Söğüt, Nusaybin Devlet Hastanesi sağlık personeli ve hekim kapasitesinin mevcudun iki katına çıkabileceğini belirtti.

-YOL VE KANALİZASYON BEKLENİYOR
Baştabip Söğüt, yeni hastane binasının hizmete girmesi için kendileri açısından hiçbir eksikliğin kalmadığını bildirdi.
Acil Servis girişine yapılacak 200 metrelik yol yapım çalışması ve bölgedeki arızalı kanalizasyonun belediye tarafından yapıldığını kaydeden Söğüt, bu çalışmanın da bitmesiyle çok kısa sürede içerisinde taşınma işlemini gerçekleştirebileceklerini söyledi.
Söğüt, Nusaybin’e en iyi şekilde hizmet vermek için hastane yönetimi, sağlık personeli, doktorlar ve diğer tüm personelin var gücüyle çalıştığını sözlerine ekledi.
Etiketleryeni hastane Zeynep Burcu Söğüt Osman Dinç devlet hastanesi
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3610     EURO 6.1008     IMKB 90831     ALTIN 214,180