Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin’deki köy okulunun kısa filmi büyük beğeni topladı

Nusaybin’e bağlı Girmeli İlkokulu öğretmenleri tarafından bir proje kapsamından hazırlanan kısa film büyük beğeni topladı.

08 Mart 2017 Çarşamba 20:02 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin’e bağlı Girmeli İlkokulu öğretmenleri tarafından bir proje kapsamından hazırlanan kısa film büyük beğeni topladı.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım" projesinin 2’inci Başlığının 7’inci Adımı olan "Şiddet Değil Sevgi Tohumları Ekiyoruz" kapsamında "Kadın tek kelime; Sonsuz Hikâye” konulu proje kapsamında kısa film hazırlandı.
İlçe Merkezi yanı sıra Girmeli, Kocadağ, Gedikhane, Kantar, Ocaklı ve Odabaşı gibi kırsal mahallelerde çekilen kısa film, kadınların günlük yaşamlarından kesitler sunuyor.
Müftü, Avukat, Öğretmen, Hemşire ve Tekstilde çalışan kadınların da yer aldığı kısa film, bölgenin zengin kültürünü gösterecek şekilde Zeynel Abidin Camii ve Mor Abrohom Kilisesi’nden de kesitler bulunuyor. Kısa filmde yer alan oyuncuların tamamı öğrenci ve velilerden oluşuyor.
Girmeli İlkokulu Okul Müdürü ve Proje koordinatörü Hakki Korkut ve Okul öğretmenlerinden İsmail Yıldız, Meltem Güzel, Nazlı Engin, Kenan Kılınç ve Ömer Ürek tarafından hazırlanan kısa film büyük beğeni alırken Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, emeklerinden dolayı okul müdürü ve öğretmenlerini tebrik etti.
12768 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5495     EURO 6.3926     IMKB 98975     ALTIN 218,494