Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

"Nusaybin'deki TOKİ Konutları yıl başından itibaren teslim edilecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Nusaybin'de TOKİ'ye yaptırdığı konutların yapımı hızla devam ederken konutların yıl başından itibaren vatandaşlara teslim edilmesi planlandığı bildirildi.

04 Kasım 2017 Cumartesi 15:06 < GÜNCEL
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Nusaybin'de TOKİ'ye yaptırdığı konutların yapımı hızla devam ederken konutların yıl başından itibaren vatandaşlara teslim edilmesi planlandığı bildirildi.
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı Mardin ve Şırnak Koordinatörü Mehmet Aydın, Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Nusaybin ilçe Başkanı Mehmet Latif Özel, konutların yapıldığı Abdülkadir Paşa, Dicle, Yenişehir ve Fırat Mahallelerinde incelemelerde bulundu.
4 Mahallede yapılan konutlardaki örnek daireleri inceleyen heyet daha sonra çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, devletin ve hükümetin terörden zarar görmüş kentlerin yeniden inşası için büyük emek harcadığını belirtti.
Nusaybin'deki konutların yapımının hızla devam ettiğini ve bundan memnuniyet duyduklarını dile getiren Dündar şöyle konuştu:
"Bugün önceki yılın terör mağduru mahallerin yeniden inşa edildiği alandayız. Burada terörden kaynaklı yıkılan 4 mahallemizin ve mağdur edilen vatandaşlarımızın bu sıkıntılarını ve zararlarını telafi etmek için devletimiz ve hükümetimizden 2 milyardan fazla bir yatırımla yeni mahalleler, yeni şehirler inşa ediyor. Bitme aşamasına gelen bu konutların örmek dairelerini gezdik. Konutların son durumuyla ilgili yöneticilerimizden bilgi aldık." dedi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Daire Başkanlığı ile birlikte inşa çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydeden Dündar: "4 bin 700'den fazla konutun şuanda aynı anda inşa edildiği Nusaybin'deki bu 4 mahallemizde yılbaşından itibaren konutların teslimini bekliyoruz. Umut ediyoruz ki yakın zamanda yaşanılabilir modern bir şehri Nusaybin'e kazandıracağız. Ondan sonra vatandaşlarımızın bu oluşuma sahip çıkması için tekrar teröre boyun eğmeyecek bir şehrin kalkınmasını hep beraber sağlamak için beraber hareket etmek durumunda olduğumuzu belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
Öte yanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçede açılan Kentsel Dönüşüm Ofisinde yapımı devam eden konutların maketi sergilenmeye başlandı. Uzlaşma Komisyonuna gelerek konutlar hakkında bilgi alan vatandaşlara maket üzerinde bilgi verildiği belirtildi.

12799 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6578     EURO 6.5031     IMKB 96414     ALTIN 222,614