• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Nusaybin’e Kemik yoğunluğu ölçer cihazı alındı

Nusaybin Devlet Hastanesi, bünyesine yeni cihaz alımlarını sürdürüyor. Röntgen ve Tomografi bölümüne yeni alınan Kemik Yoğunluğunu ölçer cihaz faaliyete girdi.

  • 01 Mart 2017 07:52
  • A
  • A
Nusaybinim Sağlık Servisi
Nusaybin Devlet Hastanesi, bünyesine yeni cihaz alımlarını sürdürüyor. Röntgen ve Tomografi bölümüne yeni alınan Kemik Yoğunluğunu ölçer cihaz faaliyete girdi.
Nusaybin Devlet Hastanesi Radyoloji Uzmanı Umut Öğüşlü tarafından verilen bilgilere göre, halk arasında Kemik yoğunluğunu ölçer olarak bilinen Kemik Dansitometre cihazının hizmete girmeye başladığını söyledi.
Özellikle kemik erimesi ya da kemiklerle ilgili hastalıkların teşhisi için cihazın çok önemli olduğunu bildiren Öğüşlü: “Özellikle bayan hastalarda yaşla beraber kemik erimesi oluyor. Bazen erkek hastalarda da sık karşılanan bir durum. Bunun en güzel veya en kolay hastada en ağrısız şekilde anlamanın yöntemi  Kemik Dansitometre cihazıyla olur. Çok kısa süren bir işlem, hastalara hiçbir zararı olmayan işlemdir. Hastanın kemik yoğunluğu ölçülür, eğer normal değerlerin altındaysa isteyenler ona göre tedavi ediliyor” dedi.
Cihazla birlikte çok kısa zamanda sonuç aldıklarını belirten Öğüşlü, hastalar için çok konforlu bir uygulama olduğunu söyledi.
Öğüşlü, cihazın hizmete girmesiyle birlikte hastaların bölüm için ilçe dışındaki hastanelere gitmesine gerek kalmadığını kaydetti.

-“MR (Emar) CİHAZI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”
Nusaybin Devlet Hastanesi olarak her geçen gün kendini yenileyen ve hizmeti vatandaşların ayağına getiren bir anlayışla hizmet ettiklerini bildiren Baştabip Dr. Selim Önverdi, son iki ay içerisinde Nusaybin için çok önemli cihazlar alındığını ifade etti.
Hizmet kalitelerinin her geçen gün artığını kaydeden Dr. Önverdi: “İlçemiz ve bölgemiz için çok ihtiyaç olan Emar (MR) cihazını almak için çalışmalarımız sürüyor. Bu cihazın hem ilçemiz hem bölgemiz için önemi çok fazladır. Emar cihazını Nusaybin Devlet Hastanesi bünyesine katmak için girişimlerimiz devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda bu cihazımıza da kavuşuruz” dedi.