• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Nusaybinli Basketbolcular Hidayet Türkoğlu ile buluştu

Mardin'de düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası Final basın toplantısı Erdoba Elegance Hotel'de gerçekleştirildi.

  • 24 Şubat 2018 15:19
  • A
  • A
Mardin'de düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası Final basın toplantısı Erdoba Elegance Hotel'de  gerçekleştirildi.
Basın toplantısına Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Başkan Vekili Methi Bengisu TBF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı, TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, PTT AŞ Genel Müdür Başdanışmanı Osman Çetinkaya, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nda finale yükselme başarısı gösteren Yakın Doğu Üniversitesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi takımlarının antrenör ve oyuncuları ile basın mensupları katıldı.

-TÜRKOĞLU: MARDİN'İN GÜZEL EV SAHİPLİĞİNDE TAMAMLAMAYA YAKINIZ
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Yaklaşık bir buçuk yıl önce büyük hayallerle ve kendimize inanarak yola çıktık. Basketbolumuzu ülkenin dört bir yanına yaymaya ve gençlerimizi basketbolla kaynaştırmaya söz verdik. Biz basketbolun tohumunu onlara götürürsek, onlar bu tohumu ilgiyle yeşertir dedik. Basketbolu sadece büyükşehir sporu olarak anılmaktan çıkarıp, her sokakta her mahallede oynanır hale getirelim istedik. Bugün Mardin’de görüyorum ki bu dileklerimiz karşılık bulmuştur, ne mutlu ki Mardin, basketbolu kucaklamıştır. PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın final aşamasına kadar tüm maçları tamamı dolu tribünlerle oynanmıştır. Başta Sayın Valim olmak üzere, tüm Mardin halkı, üç bin yıldır gösterdiği misafirperverliği bugün de bizlere göstermiştir. Bu yıl 26.sını düzenlediğimiz PTT Kadınlar Türkiye Kupası, Avrupa'nın en iyi kadın liglerinden biri olarak gösterilen, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin ilk yarısını ilk sekizde tamamlamayı başaran kulüplerimizin mücadelesine ev sahipliği yapmaktadır. Heyecanlı eşleşme modeli ve tek maçta gösterilen performansa bağlı eleme yöntemiyle sürprizlere açık olan organizasyonumuzu, Mardin'in güzel ev sahipliğinde tamamlamaya çok yakınız. Yarın yapılacak final karşılaşmasının ardından kupayı evine götürecek takım belli olacak. Ancak bu sefer hiçbir takımımız şehrine eli boş dönmeyecek. Belki burada bir ilki gerçekleştirdik ancak bilmenizi isterim ki, Mardin’e bahar aylarında tekrar geleceğiz.  Tadilatına başladığımız bir sahanın açılışını birlikte yapacağız. PTT Kadınlar Türkiye Kupasını gerçekleştirmemizde büyük katkısı olan PTT A.Ş.'ye ve yayın kuruluşumuz TiviBu Spor’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yarın, final mücadelesinde karşılaşacak Yakın Doğu Üniversitesi ve Hatay Büyükşehir Belediyespor’a başarılar diliyorum" dedi.

-VALİ YAMAN: BU ŞEHRİN BU MORALE İHTİYACI VARDI
Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Vali Mustafa Yaman da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: 
"Ülkemizde 1992-1993 yılından beri düzenlenen bu organizasyon, final karşılaşmasının ardından tamamlanacak. Mardin önemli ve bölgenin en gözde şehirlerinden birisi durumunda. Bu güzel organizasyonun ilimizde düzenlenmesi bizlere ciddi bir katkı sağlıyor. Bu organizasyon sadece spor etkinliği olmaktan öte sosyal projelere ön ayak oldu. Başkan Hidayet Türkoğlu'nun önderliğinde dört gündür takımlarımızın oyuncuları yuvalarda çocuklarla birlikte oldular, kadınlarımızla buluştular ve engellilerimize destek oldular ve onlara moral verdiler. Bu şehrin bu morale ihtiyacı vardı. Dört gündür bir festival ortamı yaşıyoruz. Bu nedenle kıymetli organizasyona bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza da şehir olarak teşekkür ediyorum. Kendi teveccühleriyle burada Vali olarak görev yapıyoruz. Bir senedir de Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görevde bulunuyorum. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve hükümetimiz bizlere destek oluyor. Şehrimizin spora olan ihtiyaç ve tutkusunu görüyorsunuz. Tekrardan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'na, Türkiye Basketbol Federasyonuna, PTT ve yayıncı kuruluş Tivibu Spora, basın mensuplarına, yönetici ve kulüplere de teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyon oldu. Yarın final karşılaşması da güzel olacak. Teşekkür ederek saygılar sunuyorum."

-NUSAYBİNLİ BASKETBOLCULARLA BULUŞMA
Basın toplantısından Türkoğlu ve beraberindeki heyet Mardin'in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Kasımiye Medresesinden Nusaybin Kız Basketbol Kulübü sporcularıyla biraraya gelen Hidayet Türkoğlu, sporculara basketbol topu ve spor çantası hediye etti.