Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybinli Mühendis Bahreyn’deki Girişimcilik Formuna katıldı

Nusaybin'de Özel Tarımsal Yayım ve Danışmanlık şirketinden Ziraat Mühendisi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Bilal Özel, Bahreyn'de BM'nin organize ettiği 'Dünya Girişimcilik Formu'na katıldı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 15:57 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin'de Özel Tarımsal Yayım ve Danışmanlık şirketinden Ziraat Mühendisi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Bilal Özel, Bahreyn'de BM'nin organize ettiği 'Dünya Girişimcilik Formu'na katıldı.
Ankara Sanayi Odası (ATO) ve KOSGEB işbirliğinde 31 Ekim – 2 Kasım 2017 tarihleri arasında Bahreyn Manama’da, Bahreyn Krallığı Başbakanı Prens Khalife Bin Salman Al Khalife himayelerinde, BM Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu (UNIDO) ve Arap Uluslararası Girişimcilik Yatırım Merkezi (AICE) organizasyonu ile düzenlenen “Dünya Girişimcilik Yatırım Formu”na katılan Nusaybinli Özel, Formun kendisi için çok verimliği geçtiğini belirtti.
58 Ülkeden 300 girişimcinin Forma katıldığını bildiren Özel, Türkiye’den katılan 20 kişilik grup arasında yer aldığını ifade etti.
Formun açılışından sonra dünyada gelen girişimcilerle ikili görüşmeler yaptıklarını kaydeden Özel kendisinin de 5 ülkeden gelen katılımcılarla ikili görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtti.
Forum ve katılımı hakkında bilgi veren Özel şöyle konuştu:
“Türkiye (KOSGEB) ve Bahreyn ortak kuruluşu olan ve burada girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren kuluçka merkezini, sanayi tesislerini gezdik. Diğer katılımcı ülkelerden foruma katılan girişimcilerle ikili görüşmeler gerçekleştirdik, farklı ülkelerde nasıl yatırımlar yapılacağı konusunda fikir alışverişlerinde bulunduk, davetler aldık.
Üst düzey Bahreynli yetkililerinden edindiğimiz izlenim ise Türkiyeli yatırımcılara karşı bir sempatileri olduğu, ülkelerinde yatırım yapma konusunda talepkar olduklarıydı. Büyükelçilik ziyaretimizde ise T.C. Bahreyn Büyükelçisi Sayın Hatun Demirer Bahreyn’de yatırım yapmak isteyen müteşebbislere her türlü yardımda bulunacaklarını ifade ettiler. Büyükelçi "Sizler için buradayız, yeter ki buraya gelin ve yatırım yapın" dedi.
Bahreyn yatırımcılar için yeni bir fırsat kapısı olacak. Bölge insanımızın da buralarda yatırım yapma konusunda cesur olmaları gerekir. KOSGEB tarafından da finanse edilen bu tür iş gezilerine bölge insanlarımız katılmalı ve yeni iş fikirleri edinme konusunda talepkar olmalılar. Farklı bir coğrafya görmek, farklı bir insanla konuşmak hayatımızı tümden değiştirebilir!"
Özel, bu tür forumlar veya programlara katılmak isteyen Nusaybin’in genç girişimcilerine her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğunu belirtti.
7403 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6839     EURO 6.5294     IMKB 96455     ALTIN 224,507