• nasibeyn

Nusaybinli öğrenciler Karadeniz Bölgesini gezdi

Galatasaray Futbol Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri, Karadeniz Bölgesinde tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

  • 23 Temmuz 2018 10:30
  • A
  • A
Galatasaray Futbol Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi öğrencileri, Karadeniz Bölgesinde tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.
Koordinatörleri Şehmus Ak öncülüğünde Karadeniz Gezisine giden öğrenciler, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize il merkezileri ve ilçelerini gezdi. Karadeniz bölgesinin tarihi ve turistik yerlerini görme, eşsiz doğa ve tabiat manzaralarına şahit olan Nusaybinli öğrenciler, gezi kapsamında Uzun göl, Sümela Manastırı gibi bölgenin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı buldu.
Ordu'nun Korgan ilçesinde görev yapan Nusaybinli Kaymakam Faruk Doğru'yu ziyaret Nusaybinli öğrenciler burada Kaymakam Doğru ve mülki erkan tarafından karşılandı. Ziyaret ettikleri yerlerde büyük bir sevgiyle karşılanan Nusaybinli öğrenciler, Korgan ilçesinde Kaymakam Doğru'nun da katılımıyla uçurtma şenliği ve çeşitli etkinliklere katıldı.
10 günlük gezi sonrası Nusaybinli öğrenciler ilçeye geri döndü.
Galatasaray Futbol Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi olarak sadece sportif etkinlikler değil çocukların gelişimi için sosyal aktivite ve geziler de düzenlediklerini kaydeden Okul Koordinatörü Şehmus Ak, her yıl yaz ayında düzenli olarak çeşitli gezi programları düzenlediklerini kaydetti.
Nusaybin'in gönüllü tanıtım elçiliğini yapan Galatasaray Futbol Okulu ve Çocuk Gelişim Merkezi, Karadeniz gezisinden sonra Ağustos ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bir programa katılacağı açıklandı.