Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybinli şair - yazar Dilazad Art’ın Roboskî kitabı yayımlandı

Nusaybinli yazar Dilazad ART’ın, 34 kişinin yaşamını yitirdiği Roboskî katliamının 4. Yılında “35 Bomba Roboskî” isimli şiir kitabı yayınlandı.

28 Aralık 2015 Pazartesi 11:39 < KÜLTÜR & SANAT
Nusaybinim.com Haber Servisi
Nusaybinli yazar Dilazad ART’ın, 34 kişinin yaşamını yitirdiği Roboskî katliamının 4. Yılında “35 Bomba Roboskî” isimli şiir kitabı yayınlandı.
Yazar Dilazad, Zanîngeh Yayınları tarafından yayımlanan kitabı hakkında şunları söyledi:
“Başta bütün katliamları lanetleyerek Roboskî’de katliam yapanları din, vicdan ve insanlık namına lanetliyorum. Yazarlar toplumun hafızasıdırlar. Bu nedenler toplumu derinden sarsan olaylara karşı yazarların sessiz kalması insanlığa sığmaz. Bu bilinçle Roboskî’de meydana gelen ve insanları insanlığından utandıran bu katliam karşısında sessiz kalmamak için ben de bu şiiri ve dahası bu kitabı kaleme aldım. Biz öyle bir medeniyetin efradıyız ki zulüm kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında durmak mecburiyetindeyiz.
Roboskî bizim şahit olduğumuz ilk katliam değildir. Ama Allah’tan dileğimiz son katliam olsun. Bu inançla katliamda ölen mazlum ve masum kişilere Allah’tan rahmet, ailelerine Allah’tan sabırlar diliyorum. Şu andan itibaren ölen mazlumlara verebileceğimiz tek şey onlara dua etmek, ailelerinin içini rahatlatacak tek şey katillerin ve sorumluların bir an önce bulunup cezalandırılmasıdır. Her şeye rağmen barışın dilini, özgürlüğün şerefini, insanların kişiliklerini korumaktan yana olmalıyız.’
Yazarın kitabına www.zaningeh.net adresinden ulaşılabilir. Sizin için 35 Bomba Roboskî şiiri yayınlıyoruz.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3832     EURO 6.0762     IMKB 90157     ALTIN 214,225