Öğretmen ve Velilerin girişimiyle kütüphane oluşturuldu

Nusaybin’de faaliyet gösteren Yıldırım Ortaokulunda gönüllü öğretmen ve duyarlı velilerin girişimiyle oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.

27 Şubat 2017 Pazartesi 20:43 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin’de faaliyet gösteren Yıldırım Ortaokulunda gönüllü öğretmen ve duyarlı velilerin girişimiyle oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.
Okulda oluşturulan kütüphanenin açılış kurdelesi Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Okul Aile Birliği Başkanı Nazım Aktaş tarafından kesilirken gönüllü öğretmen,  öğrenciler ve duyarlı veliler tarafından kullanıma açıldı.
Açılış sonrası yapılan ‘Kitap Okuma Şenliği’nde konuşan İlçe Eğitim Müdürü Çetin, Nusaybin’in okuma oranını istenilen niceliğe ve niteliğe ulaştırmak için yapılan bu adımın, okuma kültürünün kazanılması ve sürdürülmesine katkı sağlayacağını söyledi.
Açılan kütüphanede ilk etapta Bin 200 kitabın olduğunu ve bu kitapların seçki olarak oluşturulmasında çağdaş çocuk edebiyatı ilkelerinin göz önünde bulundurulduğunu kaydeden Çetin, öğretmenlerin bu bilinci sürdürerek kütüphanedeki kitap sayısının artırılma çalışmalarına devam etmesinin ve bunun öğrencilere yansımasının önemine değindi.
Açılış ve kitap okumadan sonra Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Şube Müdürü Abdulbaki Tek, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

4930 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8030     EURO 4.6507     IMKB 114418     ALTIN 163,092    
NUSAYBİN