• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Okuma yazma kurslarında en başarılı Halk Eğitim, Nusaybin oldu

Türkiye'de okuma yazma bilmeyenlere yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlayan okuma yazma kurslarından Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Mardin’de en başarılı merkez oldu.

  • 26 Haziran 2018 14:27
  • A
  • A
Türkiye'de okuma yazma bilmeyenlere yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlayan okuma yazma kurslarından Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Mardin’de en başarılı merkez oldu.
Ülkemiz genelinde 5 Şubat 2018 tarihinde başlayan okuryazar seferberliği Nusaybin’de İlçe Kaymakamı Ergün Baysal koordinasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü köy, belde ve merkez okullarında okuma-yazma kursları açıldı.
Nusaybin Halk Eğitim Merkezi tarafından Okuryazarlık seferberliği kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlandığı belirtildi.
Şuana kadar Nusaybin’de 123 okuma yazma kursu açtıklarını belirten Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak, nüfusa oranla Mardin’de en çok okuma yazma bilmeyen kişiye ulaşarak eğitime kazandırdıklarını belirtti. Bin 697 vatandaşa ulaştıklarını kaydeden Kavak, seferberliğin devam ettiğini kaydetti.
Kavak: “İlçe Kaymakamız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ergün Baysal ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin’in destekleri ve halkımızın da yoğun ilgisiyle seferberlik kapsamında büyük çaba gösterdik. Ayrıca ilk etap kurslarımıza katılım gösterip başarılı olan 541 kişiye de Okur Yazar belgeleri çeşitli etkinliklerle ilçe Kaymakamız ve Belediye Başkan vekilimiz Ergün Baysal’ın katılımları ile kursiyerlere verildi. Halen 14 yaş üstü okuryazar olmayan vatandaşlarımız için okuma-yazma seferberliği devam etmektedir. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı ücretsiz olan kurslarımıza bekliyoruz. Vatandaşlarımız ikame ettikleri yere en yakın olan okula veya Halk Eğitimi Merkezine kimlik fotokopisi ile müracaat edebilirler. Biz eğitimi vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz. Bir kişi için bile kurs açıyoruz” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü başarılı olmalarına desteklerinden dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Baysal ve Milli Eğitim Müdürü Çetin’de teşekkür etti.