Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Ömer Özel: Yol çalışması bitene kadar esnafımıza maddi destek talep ediyoruz

Nusaybin Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ömer Özel, Mardin Yolu Caddesindeki çalışmalar Nusaybin için çok önemli bir proje olduğunu bildirdi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:23 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Ömer Özel, Mardin Yolu Caddesindeki çalışmaların Nusaybin için çok önemli bir proje olduğunu bildirdi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Nusaybin Belediyesinin başlattığı Cumhuriyet Caddesi projesi sonrası yolda çalışmalar başladı. İş Makineleriyle hem alt yapı hem de üst yapı çalışmaları sürerken Nusaybin Esnaf ve Sanatlar Odası Başkan Adayı Ömer Özel, çalışmalar sırasında esnafın mağdur edilmemesi gerektiğini kaydetti.
Açıklama yapan Ömer Özel:
“Öncelikle yıllardan beri yapılmayan Mardin yolunun yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fakat yol çalışması düzensiz ve plansız yapıldığı için tamamen Mardin yolu trafiğe kapanmış durumdadır ve bunun için esnaf çok mağdur olmaktadır. En azından yolun tamamen bitmesinden önce alternatif olarak yolun silindirlerle düzleştirilip araç geçişinin sağlanması lazım ve bir an önce çalışmanın bitmesi için 24 saat müteahhitlerin çalışmasını istiyoruz.
Önümüz kış ve çok mağduriyet var. Nusaybin esnafı zaten zorlu bir süreçten geçti. Bu yüzden kiralarını, işçi maaşlarını ödeyemeyecek aşamaya geldik. Şuan için tamamen trafiğe kapatıldığı için Mardin Yolu olarak bildiğimiz Cumhuriyet Caddesi üzerindeki esnafımıza maddi destek talebinde bulunuyoruz. Bu konuda Nusaybin ve Mardin’deki yetkililer nezdinde girişimlerde bulunacağız” dedi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,818