Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Omeryan köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin Valiliği, Nusaybin, Ömerli ve Artuklu ilçeleri sınırlarında bulunan 9 kırsal mallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

12 Şubat 2017 Pazar 09:17 < GÜNCEL
Mardin Valiliği, Nusaybin, Ömerli ve Artuklu ilçeleri sınırlarında bulunan 9 kırsal mallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.
Mardin Valiliğinden yapılan duyuru şöyle:
"İlimiz sözde Ömeryan kırsal alanı, Ömerli İlçesi Sulakdere, Aytepe Mahalleri, Nusaybin İlçesi İlkadım, Yavruköy, Büyükkardeş, Küçükkardeş ve Akarsu Mahalleleri, Artuklu İlçesi Yardere ve Ahmetli Mahallelerinde; Faaliyet Yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek ve BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek, şüpheli görülen şahısların ikametgâhlarında C.Savcılığı ile koordineli bir şekilde arama yapmak maksadıyla operasyonel faaliyet icra edilecektir.
Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 12 Şubat 2017 Pazar günü saat: 06.00 itibari ile Ömerli İlçesine bağlı olan: Sulakdere, Aytepe Mahalleri, Nusaybin İlçesine bağlı olan: İlkadım, Yavruköy, Büyükkardeş, Küçükkardeş ve Akarsu Mahalleleri, Artuklu İlçesine bağlı olan: Yardere ve Ahmetli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
8385 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0581     EURO 4.9812     IMKB 110932     ALTIN 175,132    
*NUSAYBİN