Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

‘Peygamberimizin İzinde Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik’ programı

Nusaybin Belediyesi, ‘Peygamberimizin İzinde Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik’ konulu konferans ve ilahi konseri düzenledi.

16 Aralık 2016 Cuma 18:25 < KÜLTÜR & SANAT
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Belediyesi, ‘Peygamberimizin İzinde Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik’ konulu konferans ve ilahi konseri düzenledi.
Mitanni Kültür Merkezinde yapılan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Tasavvuf Sanatçısı konuşan Necip Karakaya: “Milletimize ve bayrağımıza sahip çıkan fertler olarak inşallah bu imanlı nesli bu iradeli ve irfanla dolu bezenmiş nesli, önümüzdeki süreç içerisinde yüzyıllara yayabilecek bir dirayete, azme ve kararlılığa sahibiz. İnşallah Allah-u Teâlâ sizlerin bizlerin gelmiş olduğu bu noktayı görerek iftihar eden kişiler eylesin” ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı – Yazar Mehmet Cahit Karakaya’nın “Peygamberimizin İzinde Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” konulu konferans verildi.
Konferanstan sonra verilen Tasavvuf Konserinde Tasavvuf Sanatçısı Necip Karakaya ve bazı İmam Hatip Öğrencileri ilahiler okudu.
Konferansın sonunda Nusaybin Müftüsü İrfan Açık, misafirlere teşekkür etti.
Programa Müftü İrfan Açık, Belediye Özel Kalem Müdürü Merve Erciyas, Kültür ve Basın Müdürü Kemal Aslan, Çatom Müdürü Medine Samu Şimşek, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3518     EURO 6.0665     IMKB 92112     ALTIN 214,255