Anasayfa » POLİTİKA
Nusaybin'deki "Özerklik" davasının ilk duruşması görüldü
HDP ve DBP’li Yönetici ve Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya’nın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 8 kişi hakkında görülen “Öz yönetim” ilanının ilk duruşması Mardin’de görüldü. Duruşmada tüm tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına kararı verilerek, dava 10 Kasım'a ertelendi.
Nusaybin'deki 'Özerklik' davası başladı
Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya'nın da bulunduğu 8 kişi hakkında, “özyönetim” ilanı nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan dava Mardin'de başladı
Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı
Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya'nın da bulunduğu 8 kişi hakkında, “özyönetim” ilanı nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Nusaybin'de seçmen ve sandık sayısı açıklandı
Nusaybin'de 1 Kasım Genel Seçimlerinde kurulacak sandık ve oy kullanacak seçmen sayısı açıklandı.
Nusaybinli siyasetçilerin mahkeme günü belli oldu
9 Ağustos Günü yapılan "Özerklik" açıklaması sonrsı gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan siyasetçilerin mahkeme tarihi belli oldu.
HDP ve DBP Ankara ve Dargeçit açıklaması
HDP ve DBP Nusaybin ilçe teşkilatı, Ankara'da Barış Mitingi öncesi yapılan bombalı saldırı ve Dargeçit'teki sokağa çıkma yasağını kınadı.
Eş Başkan Kok'ten, Ankara saldırısına kınama
Belediye Eş Başkanı Cengiz Kok, Ankara’da düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi mitingi öncesinde yaşanan patlamayı nefretle kınayarak yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.
HDP ve DBP heyetinin Nusaybin'e girişine izin verilmedi
Mardin Valiliği tarafından 65 saatten fazla bir süredir Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasağı sonrası HDP heyeti ilçeye geldi. Polis, heyetin ilçeye girişine izin vermiyor
Nusaybin Kent Meclisi: Bu zihniyet Kürd'e ölümü reva görüyor
Nusaybin Kent Meclisi, Cizre, Silopi, Varto, Beytüşşebap, Sur ve Bismil'de yaşanan ölümleri protesto etti.
Nusaybin Kent Meclisinden Basın açıklamasına davet
Nusaybin Kent Meclisi Salı günü saat 17.00’de DBP binası önünde yapacakları basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8030     EURO 4.6507     IMKB 114418     ALTIN 163,092    
NUSAYBİN