Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » POLİTİKA
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Nusaybin’e geliyor
HDP Nusaybin İlçe teşkilatı, Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın Nusaybin’de halk toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Eş Başkan Ferhat Kut seçim için Nusaybin’e gelecekler için 26 Ekim – 05 Kasım tarihleri arasında otobüs firmaların indirim yapacağını duyurdu.
Nusaybin'deki "Özerklik" davasının ilk duruşması görüldü
HDP ve DBP’li Yönetici ve Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya’nın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 8 kişi hakkında görülen “Öz yönetim” ilanının ilk duruşması Mardin’de görüldü. Duruşmada tüm tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına kararı verilerek, dava 10 Kasım'a ertelendi.
Nusaybin'deki 'Özerklik' davası başladı
Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya'nın da bulunduğu 8 kişi hakkında, “özyönetim” ilanı nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan dava Mardin'de başladı
Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı
Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya'nın da bulunduğu 8 kişi hakkında, “özyönetim” ilanı nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Nusaybin'de seçmen ve sandık sayısı açıklandı
Nusaybin'de 1 Kasım Genel Seçimlerinde kurulacak sandık ve oy kullanacak seçmen sayısı açıklandı.
Nusaybinli siyasetçilerin mahkeme günü belli oldu
9 Ağustos Günü yapılan "Özerklik" açıklaması sonrsı gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan siyasetçilerin mahkeme tarihi belli oldu.
HDP ve DBP Ankara ve Dargeçit açıklaması
HDP ve DBP Nusaybin ilçe teşkilatı, Ankara'da Barış Mitingi öncesi yapılan bombalı saldırı ve Dargeçit'teki sokağa çıkma yasağını kınadı.
Eş Başkan Kok'ten, Ankara saldırısına kınama
Belediye Eş Başkanı Cengiz Kok, Ankara’da düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi mitingi öncesinde yaşanan patlamayı nefretle kınayarak yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.
HDP ve DBP heyetinin Nusaybin'e girişine izin verilmedi
Mardin Valiliği tarafından 65 saatten fazla bir süredir Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasağı sonrası HDP heyeti ilçeye geldi. Polis, heyetin ilçeye girişine izin vermiyor
Nusaybin Kent Meclisi: Bu zihniyet Kürd'e ölümü reva görüyor
Nusaybin Kent Meclisi, Cizre, Silopi, Varto, Beytüşşebap, Sur ve Bismil'de yaşanan ölümleri protesto etti.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0400     EURO 4.9881     IMKB 112122     ALTIN 174,974    
*NUSAYBİN