Anasayfa » POLİTİKA
Nusaybin'de 'Katliamları Kınıyoruz' yürüyüşü
Nusaybin Halk Dayanışma Meclisi, 'Katliamları Kınıyoruz' yürüyüşü sonrası 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.
Gündüz ve Aksan başka kentlere gönderildi
Mardin E tipi cezaevinde bulunan HDP Eş Başkanı Sabiha Gündüz ve Muhsin Aksan, başka kentlerdeki cezaevilerine nakledildiği bildirildi.
Nusaybin'de Kaya ve Alğan serbest
Nusaybin'de 'özerklik’ açıklaması nedeniyle gözaltına alınan Belediye Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP Eş başkanı Zinet Alğan Adli kontrolle serbest bırakıldı.
Nusaybin'de Eş Başkan Kaya ve Alğan Adliyede
Nusaybin'de sabah saatlerinde gözaltına alınan Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP Eş Başkanı Zinet Alğan Adliyeye getirildi.
Nusaybin'de Belediye personelleri TEM Şubesi önüne oturma eylemi yaptı
Nusaybin'de sabah saatlerinde yapılan operasyonda Belediye Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP eş başkanı Zinet Alğan'ın gözaltına alınmasına belediye personelleri tepki gösterdi
Nusaybin’de HDP ve DBP yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki
Nusaybin’de STK’lar, HDP Eş başkanı, Meya-der ve DBP yöneticilerin sabah saatlerinde gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Nusaybin Kadın Meclis üyeleri Ekin Wan için yürüdü
Muş'un Varto ilçesinde yaşamını yitirdikten sonra çıplak fotoğrafı sosyal medya aracılığıyla teşhir edilmesine bir tepki de Nusaybin Belediye Meclisi kadın üyelerinden geldi.
Ekoloji aktivistleri Nusaybin'de incelemelerde bulundu
DTK ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi üyelerinden oluşan Ekoloji aktivistleri, Nusaybin Bagok dağında bulunan ormanlık alanda çıkan yangın yerinde incelemelerde bulundu.
Yıldırım: Bu savaş zalim ve mazlumun savaşıdır
15 Ağustos yıl dönümü nedeniyle Nusaybin’de program yapıldı. Programda konuşan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım: “Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimize ihtiyaç var” dedi.
Nusaybin’de 27 STK ve ST֒den ortak açıklama
Nusaybin’de 27 STK ve STÖ ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan KESK sözcüsü Kadri Baysal; “Sivil Toplum Örgütleri ve Kurumları olarak, Barışçıl çözüm yolunun açılması için Hükümeti ve PKK'yi derhal çatışmalara son vermeye ve tahkim edilmiş bir ateşkes ilan etmeye çağırıyoruz.”
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7865     EURO 4.6380     IMKB 118099     ALTIN 162,758    
12°NUSAYBİN