Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » POLİTİKA
Nusaybin'de Belediye personelleri TEM Şubesi önüne oturma eylemi yaptı
Nusaybin'de sabah saatlerinde yapılan operasyonda Belediye Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP eş başkanı Zinet Alğan'ın gözaltına alınmasına belediye personelleri tepki gösterdi
Nusaybin’de HDP ve DBP yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki
Nusaybin’de STK’lar, HDP Eş başkanı, Meya-der ve DBP yöneticilerin sabah saatlerinde gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Nusaybin Kadın Meclis üyeleri Ekin Wan için yürüdü
Muş'un Varto ilçesinde yaşamını yitirdikten sonra çıplak fotoğrafı sosyal medya aracılığıyla teşhir edilmesine bir tepki de Nusaybin Belediye Meclisi kadın üyelerinden geldi.
Ekoloji aktivistleri Nusaybin'de incelemelerde bulundu
DTK ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi üyelerinden oluşan Ekoloji aktivistleri, Nusaybin Bagok dağında bulunan ormanlık alanda çıkan yangın yerinde incelemelerde bulundu.
Yıldırım: Bu savaş zalim ve mazlumun savaşıdır
15 Ağustos yıl dönümü nedeniyle Nusaybin’de program yapıldı. Programda konuşan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım: “Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğimize ihtiyaç var” dedi.
Nusaybin’de 27 STK ve ST֒den ortak açıklama
Nusaybin’de 27 STK ve STÖ ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan KESK sözcüsü Kadri Baysal; “Sivil Toplum Örgütleri ve Kurumları olarak, Barışçıl çözüm yolunun açılması için Hükümeti ve PKK'yi derhal çatışmalara son vermeye ve tahkim edilmiş bir ateşkes ilan etmeye çağırıyoruz.”
Nusaybin'de Barış Annelerinden Bahçeli hakkında suç duyurusu
Nusaybin'de Barış Anneleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında HDP'li seçmenlere hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Nusaybin Kent Meclisi: Devletin kurumlarını tanımayacağız
Nusaybin Kent Meclisi, Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi ortak basın açıklaması düzenledi. AÇıklamada, devletin hiç bir kurumunun tanınmayacağı açıklandı.
Nusaybin'de, 13 YPG'linin cenazesi için yol kapatma eylemi
Nusaybin HDP ve DBP, Habur sınır kapısında bekletilen 13 YPG/YPJ'linin cenazesi için oturma ve yol kapatma eylemi yaptı.
Mardin'in seçilmişleri Adliye önünde oturma eylemine başladı
TSK savaş jetlerinin PKK alanlarını bombalaması ve 13 YPG/YPJ'linin cenazelerinin Habur sınır kapısında bekletilmesini protesto eden Mardin'in seçilmişleri Mardin Adliyesi önünde oturma eylemine başladı.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9429     EURO 4.8557     IMKB 115857     ALTIN 166,449    
22°NUSAYBİN