Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » POLİTİKA
Nusaybin Ak Parti'de Dayanışma yemeği
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardinin Nusaybin ilçesi teşkilatı, partililerin katıldığı dayanışma yemeği düzenledi.
DTK Eşbaşkanları Türk ve Tuğluk Nusaybin'de Halka seslendi
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanları Ahmet Türk, Aysel Tuğluk ile DTK Meclisi Mardinin Nusaybin ilçesinde halka seslendi.
Nusaybin Mahkemesi Kürtçe savunmayı kabul etmedi
Mardinin Nusaybin ilçesinde açılan davada Kürtçe ifade vermek isteyen BDPlilere Mahkeme heyeti izin vermedi. 37 kişinin duruşması 24 Şubata ertelendi.
Başbakan Erdoğan Mardin'e geliyor
Ak Parti ilçe Başkanı Halil Can programa tüm Nusaybin halkını davet ederken, programam gitmek isteyenler için aynı gün saat 09:30'da Aydınlar Tesisleri önünden araçlar kaldıracaklarını söyledi.
B. Anap Genel Başkanı Gündüz, gündemi değerlendirdi
Büyük Anap Genel başkanı Emanullah Gündüz CHP ile BDP itifakının yüzeysel bir itafak olacağını ancak bunun bir birleşme yada uzun süreli bir itifak olarak düşünülmesinin mümkün olmadığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Mardin'de
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelişinden önce kentin ana caddelerine Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice, 'Sayın Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz' yazılı pankartlar astırdı.
Nusaybin'de 9 Ekim Komplosu protesto edildi
İmralı Cezaevinde tutuklu bulunana Abdullah Öcalanın Suriyeden çıkarılışının 12. yıl dönümü nedeniyle Mardinin Nusaybin ilçesinde protesto yürüyüşü düzenlendi.
BDP'nin Referandumda yaptığı Boykot Tuttu mu?
Anayasa Değişiklik Paketiyle İlgili Referandum Sonuçları, Türkiye'de Yeni Bir Dönemin Kapılarını Araladı.
Nusaybin'de 12 Eylül Halk Oylaması sonuçları
Nusaybin İlçe seçim kurulu 12 Eylül Halk Oylaması sonuçlarını açıkladı. İtiraz edilmeksizin kesin olmayan Referandum sonuçları şöyle;
BDP'li Ayna Nusaybin'de "Boykot"u anlattı
Mardin'de referandum çalışması yürüten BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna, Nusaybinde vatandaşlara aldıkları boykot kararını anlattı.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.0658     EURO 4.9307     IMKB 107015     ALTIN 172,205