Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Simurg Nusaybin'de sahne aldı

Kürtçe ve Türkçe başta olmak üzere birçok dilde müzik çalışması yapan ve sokak müziğinin sevilen gruplarından Simurg Müzik Topluluğu, Nusaybin'de sahne aldı.

16 Haziran 2015 Salı 13:35 < KÜLTÜR & SANAT
Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
Kürtçe ve Türkçe başta olmak üzere birçok dilde müzik çalışması yapan ve sokak müziğinin sevilen gruplarından Simurg Müzik Topluluğu, Nusaybin'de sahne aldı.
Nusaybin belediyesi tarafından düzenlenen konser, Mitanni Kültür Merkezinde yapıldı. Kürtçe, Türkçe ve Zazaca türküler seslendiren Simurg'a salonu dolduran müzikseverler de zaman zaman eşlik etti.

-SİMURG'UN EZAN HASSASİYETİ TAKDİR GÖRDÜ
Bu arada konser verildiği saatte yatsı ezanı okundu. Ezan sesini duyan Simurg müzik grubu solisti, ezan bitincieye kadar ara verdiklerini duyurdu. Ezan bitimiyle birlikte konser kaldığı yerden devam etti. Simurg Müzik grubunun ezan hassasiyeti müzikseverler tarfından takdir edildi.

-ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ SARIYILDIZ: BU TOPRAKLAR BÜYÜK ZENGİNLİKLERİ BARINDIRIYOR
Konser bitimiyle müzik grubuna teşekkür etmesi için Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Cengiz Kök sahneye davet edildi. Kök de salonda bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız!ın davet etti.
Kök ve Simurg grubuna teşekkür eden Sarıyıldız, Simurg grubuyla tanışma sürcini anlattı. İstiklal Caddesinde yürürken mistik bir müzik grubunun yerde oturur şekilde müzik yaptığını ifade eden Sarıyıldız: "o gün bir Kürt olarak, Ortadoğu halkı olaak kendimi o gün biraz daha başı mutlu hissettim. O gün anladım ki eğer imkan varsa bu topraklar büyük zenginlikleri barındırıyor. Müzik de bunlardan biridir." şeklinde konuştu.
Sarıyıldız ve Kök daha sonra Simurg Müzik grubunu tebrik etti.
Konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
EtiketlerSimurg Faysal Sarıyıldız Cengiz Kök
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3832     EURO 6.0762     IMKB 90157     ALTIN 214,225