Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Sincar: Semt pazarlarının kurulmasını istemiyoruz

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Mesut Sincar, başkan olması halinde sempt pazarlarının kurulmamasını istediklerini bildirdi.

05 Kasım 2017 Pazar 16:41 < GÜNCEL
Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Mesut Sincar, başkan olması halinde sempt pazarlarının kurulmamasını istediklerini bildirdi.
Yaklaşık 3 yıl önce FOX TV'ye gönderdiği mektupta anchorman Fatih Portakal tarafından da okunan mektubunda, yerleşik esnaf zarar gördüğü için Nusaybin pazarcı esnafı olarak semt pazarlarının kurulmamasını istemişti.
NESO Başkan adayı olan Sincar, Başkan olması halinde sempt pazarlarının kurulmaması için mücadele vereceklerini bildirdi.
Mesut Sincar kimdir?
"Ben Mesut Sincar.  1981 Mardin/Nusaybin doğumluyum. İlk orta ve lise tahsilini Nusaybin’de yaptım. Evli ve bir çocuk babasıyım. 
1990 yılından beri Nusaybin sebze halinde esnaflık yapıyorum. Esnaf olarak yetiştim ve esnafın içinden geldim. Tam bir Nusaybin aşığı ve Nusaybin sevdalısıyım. Bu yola ben Nusaybin’deki esnafların derdini ve çektikleri çileleri bildiğim için yola çıktım. Gayem Nusaybin’deki esnafların sıkıntılarını ve çektikleri bu çileleri elimden geldiğince Nusaybin’deki esnaflarla el ele verip üstesinden hep beraber gelmektir. Çıkacağımız bu kutsal yolda siz değerli esnaf arkadaşlarımın dostlarımın beni bu yolda yalnız bırakmayıp elinizden geldiğince bana güvenip beni desteklemenizdir. 
Siz değerli Esnaf arkadaşlarıma ve dostlarıma sesleniyorum.
Sizden istediğim Nusaybin’imiz için iyi ve güzel ne varsa gelenek göreneklerimiz çerçevesinde saygı ve sevgiyle elimizden geldiğince ben ve bu yolda görev alacak arkadaşlarımla beraber sizler için her zaman ve her yerde her türlü hizmete hazır olacağımızı bilmenizdir. 
Nusaybin’deki tüm küçük, büyük işletmeleri, sivil toplum kuruluşlarını, kanaat önderlerini güzel şehrimiz Nusaybin’imizi kalkındırmaya davet ediyor bu çıkacağımız birlik ve beraberlik yolunda sizleri de aramızda görmeyi ve bizleri desteklemenizi bekliyorum"
Sincar'ın 2015 yılında FOX TV'de yayınlanan mektubu da şöyle:
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790