Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Şiret, Nusaybin'de seyirciyle buluştu

Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) İstanbul Tiyatro Birimi Teatra Jiyana Nu tarafından sahnelenen Şîret, turne kapsamında Mardin'in Nusaybin ilçesinde seyircisiyle buluştu.

17 Nisan 2010 Cumartesi 13:46 < KÜLTÜR & SANAT
 Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) İstanbul Tiyatro Birimi Teatra Jiyana Nu tarafından sahnelenen ‘Şîret’, turne kapsamında Mardin'in Nusaybin ilçesinde seyircisiyle buluştu. Prömiyeri Nusaybin Kadın Festivali’nde gerçekleşen oyunun Nusaybin’deki ikinci gösterimine de ilgi yoğundu.
 
MKM çatısı altında uzun yıllardır çalışmalarını yürüten Teatra Jiyana Nu tarafından sahnelenen ‘Şiret’, Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluştu. Namus adı altında işlenen cinayetleri ve kadın intiharlarını konu alan oyun Nusaybinli tiyatroseverler tarafından ilgiyle izlendi.
 
Şemse Allak, Güldünya Tören ve diğer namus cinayeti kurbanı kadınların başından geçenlerle başlayan oyun, yaşadığımız toplumda kadına verilen misyon ve biçilen rolün, kadın için nasıl bir işkenceye dönüştüğünü irdeliyor.
 Sedat Barış ve Teatra Jiyana Nu oyuncuları tarafından kaleme alınan “Şiret” in oyuncu kadrosunda Serhat Ertuna, Rugeş Kırıcı ve Yasemin Karadağ gibi oyuncular yer alıyor. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
4940 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0368     EURO 6.8881     IMKB 88735     ALTIN 229,442