Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Traktör kazasında yaralanan çocuklar Mardin'e getirildi

Sakarya'daki traktör kazasında yaralanan 5 çocuk, tedavi gördükleri hastaneden taburcu olduktan sonra memleketleri Mardin'e getirildi.

25 Ağustos 2017 Cuma 15:00 < BÖLGE
Sakarya'daki traktör kazasında yaralanan 5 çocuk, tedavi gördükleri hastaneden taburcu olduktan sonra memleketleri Mardin'e getirildi.
Sakarya'nın Hendek ilçesinde işçileri taşıyan traktörün sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu devrilerek dereye düşmesi sonucu meydana gelen kazada vücutlarının çeşitli yerlerinde oluşan kırıklar nedeniyle hastanede tedavi gören ve dün taburcu olan Baver Çağatay, Yusuf Çapat, Uğur Boz, Gizem Boz ve Aleyna Boz, İstanbul’dan uçakla Mardin’e getirildi.
Mardin Havaalanında yakınları tarafından karşılanan kazazede çocuklar, Kızıltepe Belediyesine ait ambulanslara alınarak evlerine götürüldü. Kazanın şokunu hâlâ üzerlerinden atamayan çocuklar, özellikle tarla sahibinden şikâyetçi olduklarını ifade ettiler.
Kazada babası ile ablasını kaybeden yaralılardan Baver Çağatay (17), kaza anını şu şekilde anlattı: “Fren patladı, römork devrildi. Römorkun içinde 16 kişiydik.  Başka bir şey hatırlamıyorum. O anda çok korktum, gözüm kapalıydı. Sadece römorkun devrildiğini hatırlıyorum, başka bir şey hatırlamıyorum.”
Kazada yaralanan çocuklardan Yusuf Çapat (12), “Tarla sahibi Ramazan, Faruk abiye traktörün anahtarını vererek ‘sür’ dedi.  Faruk abi de ‘Kullanmayı bilmiyorum’ dedi. Ramazan abi zorla anahtarı verdi ve kaza yaptık. Fren tutmuyordu, ağaca çarptık, sonra da dereye düştük. Bağırdık, sonrasında bir şey hatırlamıyorum. Tarla sahibi olan Ramazandan şikâyetçiyim. 3 gün hastanede kaldım. Şu an durumum iyi.” dedi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3610     EURO 6.1008     IMKB 90831     ALTIN 214,180