• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

TÜBİTAK Projeleri araştırma semineri verildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) Bölge Koordinatörlüğü tarafından Nusaybin'de proje araştırmaları semineri verildi.

  • 31 Ekim 2017 12:45
  • A
  • A
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) Bölge Koordinatörlüğü tarafından Nusaybin'de proje araştırmaları semineri verildi.
Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen seminer, TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Emin Çelebi tarafından verildi.
Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürü Abdulğani Ak, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Okul proje Koordinatör Öğretmenlerinin katıldığı seminerde Lise ve Ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışma sürecinin tanıtımı yapıldı.

- LİSE VE ORTAOKUL DÜZEYİNDE PROJELER YAPILACAK
Lise ve Ortaokulların projelere katılabileceğini bildiren TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Türkmen, temel amaçlarının; öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak olduğunu kaydetti.
Lise öğrencilerinin, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknoloji tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı, Ortaokul öğrencilerinin ise Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe ve Matematik bölümlerinde araştırma projelerini hazırlama olanağı sunduklarını ifade eden Türkmen, projelerin bölge ve final yarışmalarına katılarak dereceye girenlere çeşitli ödüller verileceğini kaydetti.

-ÇETİN: NUSAYBİN'DE İLK DEFA BÖYLE BİR SEMİNER VERİLDİ
İlk defa Nusaybin'de böyle bir seminer verildiğini bildiren Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ise, TÜBİTAK projelerine teşvik amacıyla her türlü desteği verdiklerini belirtti. Okul yöneticileri ve Koordinatör öğretmenlere büyük iş düştüğünü aktaran Çetin, Nusaybin'deki tüm lise ve ortaokullardan araştırma proje beklediklerini ifade etti.
Seminer sonunda öğretmenlerin sorularına cevap verildi.