Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Vali Yaman'ın eşi Nusaybin'de kadınların sorunlarını dinledi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 'Kadının yerinde Kadının Yanında' projesi kapsamında kırsal mahallelerde kadınlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

07 Ekim 2017 Cumartesi 17:48 < GÜNCEL
Arif Altunkaynak - Nusaybinim
Mardin Büyükşehir Belediyesi, 'Kadının yerinde Kadının Yanında' projesi kapsamında kırsal mahallelerde kadınlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Nusaybin'e bağlı Akçatarla Mahallesi taziye evinde yapılan programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman, Nusaybin Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal'ın eşi Sinem Baysal, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkan vekili Uzm. Dr. Mehtap Bingül, Ak Parti il Başkanı Mehmet Ali Dündar'ın eşi Esra Dündar ve Kadın Daire yöneticileri katıldı. Akçatarla Mahallesinde yaşayan kadınların sorunlarını dinleyen Yaman, çocukların okutulması için annelere büyük iş düştüğünü belirterek: "Çocuklarımızı okutmamız gerekir. Devletimiz de bu konuda elinden gelen desteği yapıyor. Ama imkânsızlığın arkasına sığınıp çocuklarımızın okumasına lütfen engel olmayalım. Siz evladınızın doktor, mühendis, kaymakam olmasını istemez misiniz? İstersiniz değil mi? Onun için lütfen ne olur anneler özellikle çocuklarımızın okumasına çok dikkat edelim çok gayret edelim. Benim kızım kaymakam. Sizin kızlarınız neden kaymakam olmasın?" ifadelerini kullandı.
Mahalledeki kadınların sorunlarını dinleyen Yaman daha sonran Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve çocuklarla birlikte fidan dikti.
Program bitiminde Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi.
8186 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7795     EURO 5.5963     IMKB 93836     ALTIN 188,952