• nasibeyn

Yazar Şimşek'in kitapları piyasaya çıktı

Nusaybinli Yazar - Şair Nurettin Şimşek'in kaleme aldığı 5 Şiir kitabı okurlarıyla buluştu. Kitapları bulabileceğiniz adresler şöyle;

  • 16 Ağustos 2010 12:50
  • A
  • A
Arif Altunkaynak
Nusaybinli Yazar - Şair Nurettin Şimşek'in kaleme aldığı 'Barış olsun yarına dair, Çoğu Türk çoğu Kürt hepsi de sevgi dolu bir yudum insan, İmanımın Başkenti: Aşk, Aşk sokağı çıkmazında Aşk tanrıçası ve Öyle bir sevda ki’ adlı 5 Şiir kitabı okurlarıyla buluştu.
 2002 ile 2010 yılları arasında yurdun değişik bölgelerinde görev yaptığı sırada kaleme aldığı Şiirleri 5 kitapta birleştiren Şimşek'in kitapları, benyazarım yayın evi aracılığıyla piyasaya çıktı.
     Nusaybinli yazarın aynı anda 5 Şiir kitabı çıkarmasının Nusaybin için gurur verici olduğunu bildiren okurlar, Yazar Şimşek'in İlim - İrfan şehri Nusaybin'de yetişmiş diğer bir çok yazardan farklı olarak yaşamını Nusaybin'de sürdürmesinin çok önemli olduğuna işaret ediyor. 

 HABERİ, 30'A YAKIN ULUSAL WEB SİTESİNDE YAYINLANDI
 Yazarın aynı anda 5 kitap çıkarması ülkenin gündeminde de yer aldı. Yazar Şimşek'in kitaplarının piyasaya çıkacağının açıklanmasından sonra ulusal yayın yapan 30'a yakın web sitesi haberi okurlarına duyurdu.
 
Yazar Nurettim Şimşek'in kitaplarını bulabileceğiniz adresler;
Şimşek kırtasiye - Nusaybin
Uçar Kırtasiye - Mardin
Bilge Kitap evi - Batman
Kitapkulesi .com
kibo.com
benyazarim.com
 
Nurettim Şimşek Kimdir?
Kasım 1986 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde doğdu. 2002 Yılında Nusaybin İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Yazıldığı İlahiyat Okulu’nu iki yıl okuduktan sonra yarıda bıraktı.
Ardından Kocaeli’nde yazıldığı Yerel Yönetimler Bölümü’nü ilk Dönemde bırakma durumunda kaldı ve 2006’nın sonlarında D.İ.B.’de Memurluk hayatına başladı. 2010’un başlarında D.İ.B.’den ayrılarak
    K.T. Bakanlığı’nda memurluk hayatını sürdürme kararı aldı ve bu dönemler Arasında tamamlamış olduğu İlahiyat Okulu’ndan sonra yazıldığı İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nün 4. sınıfını okumaktadır.
    2002 ile 2010 yılları aralığında, ilk başta Mardin akabinde Bodrum, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Erzurum’da yaşadığı günlerin, ayların Ve “vebaların” etkisiyle kendini edebiyat dünyasında buldu.
    Toplam beş adet şiir kitabı mevcuttur. Ayrıca Bir şiir, bir öykü ve şiiri tanımlayan bir kitap (toplam üç kitap) üzerinde Çalışmalarını sürdürmektedir. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi