Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » YAZILAR
Öğretmenler, Öğretmenlik
Öğretmenliği tanımak, tanımlamak bu derin mevzunun ruhunu izhar etmektir. Öğretmenlik, nesilleri asırların kalbine yerleştirme sanatıdır. Öğretmenlik, varoluş safahatının ilerleme esrarıdır.
Yeni bir belediyecilik dili üzerine
Şüphesiz dil, sadece bir konuşma aracı değildir; aynı zamanda bir anlayıştır. Dil bazen de bir üsluba, tutuma ya da davranışa işaret eder. Hepsinden de öte bazen bir yeniliğe, güncel bir gereksinime olan ihtiyacı belirtir.
Ruh da diri kalmalı, önemsediğimiz bedenler kadar
‘‘Yardım et bana, söyleyebildiklerimden daha fazlasını anla’’ diyor Kafka, ne diyor. Demiyor aslında, düşünmenin dehlizine itiyor bizi aslında.
Siyasetteki ceketin sonu
Türkiye'nin siyasi literatüründe "ceket" önemli bir yere sahiptir. Siyasette bir saygınlık ifadesi olarak sayılan "ceket" ile siyaset hayatına atılmak ciddi bir avantaj olarak görülür.
Hüseyin Akıncı'nın 'Düşüncenin Feryadı' kitabı piyasaya çıktı
Nusaybin'in tanınmış yazarlarından Hüseyin Akıncı'nın kaleme aldığı 'Düşüncenin Feryadı' isimli kitabı piyasaya çıktı.
Bir başka açıdan Ya Hazreti Muhammed
Muhammed Mustafa'nın âlemlere nur oluşu, irdelenmesi gereken en mühim meseledir. Varlığıyla evren hayat bulurken, âlem-i İslam'ın o Ahmed’den bihabermiş gibi yaşaması aklın çöküşüdür.
Nusaybin'de Ramazan
Fakirin fukaranın, yetimin öksüzün, garibin gurabanın gözlerinden gönlüne akan aşk ırmağına herkesin uğramasını diliyorum. Nusaybin böyle bir dem yaşadı, Nusaybinliler böylesi bir zaman yaşattı kardeşlerine komşularına.
Gel…
Akıl akla bilenen. Gönül, soğuk ayazların kıskacıyla hemhâl. Muhacir her fert, bir bilinmeze. Bir bilinmez akıbettir savrulduğumuz. Jiletli rüzgârlara bileniyor duygu kırsalımız.
8 Nisan dünya fizyoterapistler günü
Buradan sizlere fizyoterapistler, fizik tedavi ve fizyoterapide güncel yaklaşımlar hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım.
İslam, Müslüman ve en kutlu elçi
İslam âlemi, yaşamadığı İslam'ı ve nasıl bir paradoks içinde çırpındığını ve emperyal kapitalizme tohumlarını nasıl kaptırdığını irdelemeli!
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346