Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » YAZILAR
Bir başka açıdan Ya Hazreti Muhammed
Muhammed Mustafa'nın âlemlere nur oluşu, irdelenmesi gereken en mühim meseledir. Varlığıyla evren hayat bulurken, âlem-i İslam'ın o Ahmed’den bihabermiş gibi yaşaması aklın çöküşüdür.
Nusaybin'de Ramazan
Fakirin fukaranın, yetimin öksüzün, garibin gurabanın gözlerinden gönlüne akan aşk ırmağına herkesin uğramasını diliyorum. Nusaybin böyle bir dem yaşadı, Nusaybinliler böylesi bir zaman yaşattı kardeşlerine komşularına.
Gel…
Akıl akla bilenen. Gönül, soğuk ayazların kıskacıyla hemhâl. Muhacir her fert, bir bilinmeze. Bir bilinmez akıbettir savrulduğumuz. Jiletli rüzgârlara bileniyor duygu kırsalımız.
8 Nisan dünya fizyoterapistler günü
Buradan sizlere fizyoterapistler, fizik tedavi ve fizyoterapide güncel yaklaşımlar hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım.
İslam, Müslüman ve en kutlu elçi
İslam âlemi, yaşamadığı İslam'ı ve nasıl bir paradoks içinde çırpındığını ve emperyal kapitalizme tohumlarını nasıl kaptırdığını irdelemeli!
Bu telefonları kullanıyorsanız Kurban da kesebilirsiniz
Her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da sohbetlerin konusu "Şafiiler kurban kesmek zorunda değildir" söylemidir.
Mezopotamya coğrafyası
İşte söylüyorum ki, yankılansın kalplerde, kalplerde acı ve keder bırakan, tarih içinde ve tarih dışı alamet barındıran yas salgının ürkek vatanı…
Ramazan-ı Şerifin Ruhu…
Hz. İbrahim aleyhisselamın içinde bulunduğu ateşi söndürmeye giden karıncanın ırkından olmayı bize nasip eylesin ya Rabbelâlemin… Ramazan’lar hatırına…
Nusaybin… Nısebin… Nasibeyn…
Yüreklerdeki bandajın pasıyla başlama durumundayım… Dört bir yanı gri dumanlar tüten, gönüllere kahır tüttüren kent…
Mevlana-i Celaleddin-i Rumi’ye İthafen
Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse insan da acı çekmeden olgunlaşmaz, eziyetin ardındaki meziyetin şifasıdır bu deva, kalpleri diri tutan demek istiyor Mevlana hazretleri,
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791