Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » YAZILAR
Nusaybin Meslek Yüksekokulu üzerine
Nusaybin'e kurulacak Meslek Yüksekokulu için sıkıntılar sürüyor. Henüz yer tahsisi bitmeyen MYO, binası olmadığı için de öğrenci alamıyor.
Artuklu Üniversitesi Rektörü Omay: Bina bulunamadığı için öğrenci alamıyoruz
Son yüz yılı hariç tarihte ilim ve irfan yeri olarak yer alan Nusaybin, iki yıldır bir Meslek Yüksekokulu yerini temin edemedi.
Anter Anter ile özel röportaj
20 Eylül 1992 yılında Diyarbakır'da faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt Yazar Musa Anter'in büyük oğlu Anter Anter 43 yıl sonra baba toprağına geldi.
Nusaybin Atatürk Lisesi öğrencileri Rektör Omay ile ropörtaj yaptı
Nusaybin Atatürk Lisesi Öğrencileri, Simurg dergisi için Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay ile ropörtaj yaptı.
Atatürk Lisesi Öğrencilerinden Levet Üzümcü ile ropörtaj
Nusaybin Atatürk Lisesi Dergisi Simurg için Levent Üzümcü ile yapılan ropörtajı yayınlıyoruz...
Kürt Aydın Şerefxan Ciziri'nin ‘Edebiyata Devkî û Sosyalîzasyon’ kitabı çıktı
Kürt Aydın Şerefxan Ciziri'nin Edebiyata Devkî û Sosyalîzasyon (Sözlü Edebiyat ve Sosyalleşme) adlı kitabı piyasaya çıktı.
Yazarımız Ciziri, İskandinavya ülkelerinde özerklik modellerinin durumunu kaleme aldı
Kürt Aydın Yazar Şerefxan Ciziri, Diyarname.com 'Li Skandînavyayê rewşa modelên xweseriyê' (İskandinavya'da Özerklik Modellerinin durumu) konulu Kürtçe bir makale kaleme aldı.
Yazarımız Ciziri Rudaw'a Ropörtaj verdi
Kürt Aydın - Yazar ve Nusaybinim.com'un Başyazarı Şerefxan Ciziri, Avrupa'da Kürtçe, İngilizce, Arapça ve Almanca dillerinde yayın yapan Rudaw Gazetesi ve Web sitesine röportaj verdi.
Ciziri, "Namûsa Welat" konusunda AZADIYA WELAT'a ropörtaj verdi
AZADIYA WELAT Gazetesi tarafından yayınlanan "Namûsa Welat" konulu yazı dizisinin bu günkü sayısında Kürt Aydın - Yazar Şerefxan Ciziri'nin görüşlerine yer verildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346