Zabıta'dan Fırın ve Pastanecilere denetim

Nusaybin Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan Bayramı vesilesiyle ilçe merkezinde bulunan pasta haneleri ve fırınları denetledi. Denetimler esnasında hijyen kurallarına uymayan işletme sahipleri ise uyarıldı.

14 Temmuz 2015 Salı 18:25 < SAĞLIK
Nusaybinim.com haber servisi
Nusaybin Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan Bayramı vesilesiyle ilçe merkezinde bulunan  pastane ve fırın imalatı denetimlerini sıklaştırdı. Denetimler esnasında hijyen kurallarına uymayan işletme sahipleri ise uyarıldı.

Nusaybin Belediyesi zabıta ekipleri her hafta belli meslek gruplarını denetlemeye devam ediyor. Ramazan Bayramı vesilesiyle Kent merkezinde bulunan pastane  ve Fırınları denetledi pastaneleri denetleyen çevre ve sağlık komisyonu ve zabıta ekipleri, hijyen kurallarına uymayan ve eksikleri bulunan işyerlerinin eksiklerini gidermesi için tutanakla uyardı. Zabıta ekipleri eksikliklerin giderilmesi için söz konusu işletme sahiplerine bir hafta süre tanıdı.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, toplum sağlığını önemsediklerini söylenerek, bu amaçlı gıda imalat ve üreticileri ile satıcılar ağırlıklı olmak üzere çeşitli meslek gruplarına yönelik denetimlerin aralıksız devam edileceği ifade edildi.

 
4095 defa okundu.
EtiketlerZabıta Fırın ve Pastanecilere denetim
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8004     EURO 4.6468     IMKB 116918     ALTIN 162,511    
NUSAYBİN