4 TOKİ Mahallesi muhtarı Vali Demirtaş’ı ziyaret etti

GÜNDEM Haber Girişi : 24 Ağustos 2021 11:53
Nusaybin’de bulunan 4 TOKİ Mahallesi Muhtarı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı ziyaret ederek mahallelerin sorun ve taleplerini iletti.

Nusaybin’de bulunan 4 TOKİ Mahallesi Muhtarı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı ziyaret ederek mahallelerin sorun ve taleplerini iletti.

 

Dicle Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ay, Fırat Mahallesi Muhtarı Hayrettin Özdemir, Abdulkadir Paşa Mahallesi Muhtarı Mehmet Selim Aslan ve Yenişehir Mahallesi Muhtarı Murat Acar, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

 

Mahallelerindeki TOKİ sorunlarını, TOKİ evlerin tapularının verilmesi, zarar gören evlerin eşya paraları, devreye alınamayan asansörlerin devreye alınması, sözleşmeyi geç imzalayıp kirasını alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi, ev ve işyeri yerine parasını talep eden vatandaşların paralarının ödenmesi gibi sorunları dile getirdi.

 

Mahalle muhtarların ziyaretinden dolayı memnun olduğunu dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, tüm muhtarlarla düzenli olarak görüşmeler yaparak vatandaşların sorun ve taleplerini dinlediğini ve çözüm üzerinde daire başkanlarıyla birlikte çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 

Nusaybin’e ayrı bir önem verdiklerini, gerek Mardin Büyükşehir Belediyesi gerekse Nusaybin Belediyesi olarak önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Vali Demirtaş, ilçede Diş Hastanesi, Kapalı Semt Pazarı ve Tarihi Çarşının restorasyonu gibi önemli projelere imza attıklarını söyledi. Kırsal mahallelerde grup asfalt yolu çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Vali Demirtaş, Nusaybin'e Şehirlerarası terminal ile Fırat, Abdulkadir Paşa ve Devrim Mahallesini kapsayacak şekilde Millet Bahçesi projelerinde önemli adımlar atıldığını bildirdi.

 

Nusaybin Mahalle Muhtarları, ilgi ve alakalarından dolayı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.