Nusaybin'de Öğretmen ve Velilere Eğitim Semineri verildi

EĞİTİM Haber Girişi : 21 Eylül 2010 12:42
2010 - 2011 Eğitim - Öğretim sezonun açılmasıyla birlikte okula yeni başlayan çocukların okul fobisini yenmesi için öğretmen ve velilere çeşitli seminerler verilyor.
Arif Altunkaynak - Abdullatif Altunkaynak

2010 - 2011 Eğitim - Öğretim sezonun açılmasıyla birlikte okula yeni başlayan çocukların okul fobisini yenmesi için öğretmen ve velilere çeşitli seminerler verilyor. Marmara Üniversitesinde görev yapan Yard. Doç. Dr. Özgür Polat, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Taksan Kırtasiye işbirliğiyle yapılan seminerde öğretmenlere 'çocuk' konulu seminer verirken Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulu Rehber öğretmenleri ise velilere seminer verdi.
Nusaybin halk Eğitim Merkezinde düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğinde bulundu.
     Öğretmenlere 'Çocuk' konulu seminer veren Marmara Üniversitesi Yard. Doç. Dr. Polat, çocuklarla iletişim kurmanın en iyi yolunun oyun olduğunu bildirdi.
Polat, çocukların okul fobisini yenmesi için özellikle anasınıf öğrencileriyle ilgilenmesinin çok önemli olduğunu söyledi.
     Velilere yönelik ise Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulunda seminer verildi.
     Okul Psikoloji danışman ve Rehber öğretmen Yasemin Ay ile Okul öncesi eğitimi ve çocuk gelişimi öğretmeni Yıldız Yılmaz tarafından birinci sınıf ve anasınıf öğrencileri velilerine seminer verdi.
Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Müdürü Şeyhmus İlhan, seminer kapsamında okul öncesi eğitimin önemi, okul ayeni başlayan çocuklara nasıl yardımcı olunması gerektiği okul fobisi gibi konularda velileri bilgilendirdiklerini kaydetti. / Nusaybinim.com