Hayırsever Aktaş Ailesinin yapacağı okul için çalışmalar başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 05 Ekim 2019 15:21
Hayırsever Aktaş ailesinin Nusaybin'e bağlı Gedikhane Mahallesinde yaptıracağı okul için çalışma başlatıldı.
Hayırsever Aktaş Ailesinin yapacağı okul için çalışmalar başladı

Hayırsever Aktaş ailesinin Nusaybin'e bağlı Gedikhane Mahallesinde yaptıracağı okul için çalışma başlatıldı.

 

Aktaş ailesi adına Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, ağabey ve kardeşleri Aziz, Nazif, Nazım ve Ekrem Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürleri Abdurrahman Keleş, Abdulğani Ak, Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Mehmet Şefak Kavak ve ilçedeki tüm okul müdürleriyle Simurg Cafede kahvaltıda bir araya geldi.

 

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Aktaş ailesi üyeleri ile okul müdürleri Gedikhane Mahallesi gitti.

Burada eski okul binasının yıkımına başlanırken yıkımdan sonra temel atılacağı bildirildi. Aktaş ailesi yapılacak okul hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Okul Müdürlerine bilgi verdi.

 

- MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN, EĞİTİME DESTEK VEREN HAYIRSEVELERİN ARTMASINI BEKLİYORUZ
 

 

Öte yanda yeni okul yapımı çalışmalarına bugün itibariyle başlandığını bildiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, eğitime verdikleri destekten dolayı Aktaş ailesine teşekkür etti.

 

Eğitim yatırımları anlamından Nusaybin'de son yıllarda çok güzel gelişmeler yaşandığını bildiren Milli Eğitim Müdürü Çetin, "Devletimiz, Hükümetimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımız eğitime her türlü desteği veriyor. İlçemizde şuanda birçok nokta eğitim yatırımları anlamında çalışmalar yapılıyor. İnşallah bir yıl içerisinde derslik ve bina anlamında büyük bir mesafe kat edeceğiz" dedi.

 

Yereldeki iş insanları ve hayırseverlerden de eğitim için destek beklediklerini kaydeden Çetin, Nusaybin'de eğitime destek veren hayırseverlerin artmasını beklediklerini ifade etti.