NESO Başkan'ı Ömer Özel'in girişimleri ile YKS için Nusaybin'e onay verildi

EĞİTİM Haber Girişi : 12 Ocak 2022 13:38
Geçtiğimiz günlerde Mardin'e gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'a NESO Başkanı Ömer Özel tarafından verilen dilekçe ve yapılan girişimler sonucunda ÖSYM Nusaybin'de YKS sınavının yapılmasını onayladı.

Geçtiğimiz günlerde Mardin'e gelen YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'a NESO Başkanı Ömer Özel tarafından verilen dilekçe ve yapılan girişimler sonucunda ÖSYM Nusaybin'de YKS sınavının yapılmasını onayladı.

 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, çeşitli programlara katılmak üzere geçtiğimiz günlerde Mardin'e geldi. Bu sırada Nusaybin'e anne ve babası adına yaptırdığı Meslek Yüksekokulu binası nedeniyle Özvar tarafından Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel'e teşekkür belgesi verildi. Belgeyi aldıktan sonra ÖSYM'nin YKS gibi sınavlarının Nusaybin'de yapılmadığını bildiren bir dosya hazırlayan NESO Başkanı Özel, dosya ve dilekçeyi YÖK Başkanına elden teslim etti.

 

Daha sonra Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş da Nusaybin'de sınavların yapılmasına ilişkin herhangi bir sorun olmadığı şeklinde ÖSYM'ye bir başvuru dilekçesi gönderdi. ÖSYM ve YÖK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu Nusaybin'de sınav yapılması kararı aldı.

 


Mardin Artuklu Üniversitesi Prof. Dr. Rektörü İbrahim Özcoşar tarafından sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, "YÖK Başkanımız Sn. Prof. Dr. Erol Özvar’ın üniversitemizi ziyareti sırasında Nusaybinli hemşehrilerimiz tarafından iletilen "Nusaybin'de ÖSYM sınavları yapılsın" talebi başkanımızın girişimleriyle olumlu sonuçlandı. ÖSYM sınavları artık Nusaybin’de de yapılacak" ifadelerini kullandı.

- NESO BAŞKAN ÖZEL, "GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ, NUSAYBİNLİ ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN"
ÖSYM ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ın açıklamaları sonrası Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel tarafından açıklama yapıldı.

 

ÖSYM sınavlarının Nusaybin'de yapılması için aylardır girişimler yaptıklarını kaydeden Özel, "Bugün aldığımı haber üzerine çok sevinçliyiz. ÖSYM'nin kararı sonrası Üniversite sınavları ilçemizde yapılması için onay çıktı. Nusaybinli öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olsun. Bu kararın alınmasında emeği geçen YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar, Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Ercan Kayabaşı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.