Nusaybin'de 4 Mahalle Muhtarından TOKİ Konutları için ziyaretler

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 13 Ekim 2020 15:36 Haber Girişi : 13 Ekim 2020 15:37
Nusaybin'de 4 mahalle muhtarı, TOKİ Konutlarındaki mağduriyetlerin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Nusaybin'de 4 mahalle muhtarı, TOKİ Konutlarındaki mağduriyetlerin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

 

Dicle Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Ay, Fırat Mahallesi Muhtarı Hayrettin Özdemir, Abdulkadirpaşa Mahalle Muhtarı Mehmet Selim Aslan ve Yenişehir Mahalle Muhtarı Murat Acar, Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe'yi ziyaret etti.

 

TOKİ Konutlarındaki vatandaşların sorunları ve ihtiyaçları dile getiren mahalle muhtarları, sorunların çözümü için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ağırakçe'den destek istedi.

 

Yapılan görüşmeler sonrası açıklama yapan muhtarlar, "Evi proje kapsamı dışında olup  da sözleşme imzalayıp evini alamayanlar, kirasını alamayanların kiralarına başlanacaktır.
TOKİ'ye yönetim kurulamayacağını, yönetimin bina sakinlerine devredileceğini öğrendik. Ortak aydınlatma sorunu ile ilgili ve kullanım alanları ile ilgili gerekli ve resmi ilgili kurumlara iletilecektir. Bina ortak kullanım alanları, kalorifer kazanı, ortak aydınlatma ve asansör gibi kullanımların vatandaşın üzerine devir edileceği kararı verilmiştir. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve TOKİ bu yönce karar almış" şeklinde konuştular.

 

4 mahalle muhtarı, kış gelmeden sorunların çözümü için girişimlerinin sürdüğünü dile getirdi.