Nusaybin'e Modern Devlet Hastanesi binası

SAĞLIK Haber Girişi : 11 Aralık 2010 08:22
Nusaybinin bir hayali daha gerçekleşmeye doğru gidiyor. Yıllardır beklenen yeni devlet hastanesi binası için ilk adımlar atıldı.

- AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HALİL CAN VE TİCARET BORSASI YÖNETİCİSİ ABDULHALİM AYDIN, KAPASİTENİN 150’DEN 200 YATAĞA ÇIKARILMASI İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

 

Arif Altunkaynak

Nusaybin’in bir hayali daha gerçekleşiyor. Yıllardır beklenen yeni devlet hastanesi binası için ilk adımlar atıldı. Arazinin hibe edilmesinden sonra yapılan çalışmalar sonuç verdi. Nusaybin’e yapılacak yeni devlet hastanesinin işlemleri Sağlık Bakanlığı'nca bitti. Projenin ihaleye çıkmak üzere TOKİ’ye devredildiği öğrenildi.

 
 Yeni Devlet Hastanesi binasının işlerini takip eden Ak Parti İlçe Başkanı Halil Can, Nusaybinlilere Hastane müjdesini verdi. Geçtiğimiz hafta Ticaret Borsası yöneticisi Abdulhalim Aydın’la birlikte Sağlık Bakanlığı'nı ziyaret eden Can, Bakanlığın projeyi bitirdiğini ve dosyanın TOKİ’ye devredildiğini söyledi. TOKİ’nin hastane binası ihalesini yapıp işe başlamasını beklediklerini kaydeden Ak Parti İlçe başkanı Can, Hastane temelinin biran önce atılması için büyük çaba gösterdiklerini bildirdi.

 

 

- 5 YILDIZLI OTEL AYARINDA HASTANE BİNASI

Nusaybin’e yeni yapılacak Devlet Hastanesi binası maketlerini gösteren fotoğrafları basın mensuplarıyla paylaşan Can, Hastane binasının 5 yıldızlı otel binası ayarında olacağını belirtti.

            50 dönüm üzerine yapılacak hastane binasında ilk etapta 150 yataklı olacağını dile getiren Can, ihale yapılmadan önce yaptıkları görüşmelerde bunu 200 yatağa çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

            Can, Hastane yapılması için arazi hibe eden Hüseyin Nizamettinoğlu’na da teşekkür etti. / Nusaybinim.com