Nusaybin eski Kaymakamı Murat Girgin, Vali Yardımcısı oldu

GÜNDEM Haber Girişi : 08 Ağustos 2019 15:05
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.


İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.


Kararname ile Mardin'de görev yaparken başka bir görev yerine tayın olan Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Mehmet Yüzer İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk Trabzon Beşikdüzü Kaymakamlığına, Mardin Vali Yardımcısı Mehmet Uslu Silvan Kaymakamlığı görevine, Mardin Vali Yardımcısı Osman Demir Kilis Vali Yardımcılığına, Midyat Kaynakamı Hüseyin Tekin, Ankara iller idaresi genel müdürlüğü şube müdürlüğüne atandı.


Bayburt Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, Mardin Vali Yardımcılığı görevine, Artvin Vali Yardımcısı Seda Başoğlu Mardin Vali Yardımcısılığı görevine, Diyarbakır Vali Yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar Artuklu Kaymakamlığı görevine, Van Çıldıran Kaymakamı Tekin Dündar, Midyat Kaymakamlığı görevine, Van Çatak Kaymakamı Hamza Türkmen Ömerli Kaymakamlığına; Erzurum Olur Kaymakamı Doğan Kemelek Dargeçit Kaymakamlığı görevine, Elazığ Alaca Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki Yeşilli Kaymakamlığı görevine, Tunceli Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam ise Kızıltepe Kaymakamı olarak görevlendirildi.

 

Öte yanda 2010 ve 2013 tarihleri arasından Nusaybin'de görev yapan, son olarak da Kırşehir'in Kaman ilçesi Kaymakamlığını yapan Murat Girgin, Sinop Vali Yardımcılığına atandı.