Nusaybin'i Çocuklar yönetti

GÜNDEM Haber Girişi : 22 Nisan 2010 11:47
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlileri çerçevesinde Mardinin Nusaybin ilçesinde makamlar çocuklara devredildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlileri çerçevesinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde makamlar çocuklara devredildi.
 İlk tören Nusaybin Kaymakamlığında gerçekleşti. Oğuzhan ilköğretim okulu öğrencisi Zuhal Tahiroğlu, okul idarecisi ve arkadaşlarıyla birlikte Nusaybin Kaymakamlığına gelerek temsili olarak Kaymakam Yücel Gemici’nin makamına oturdu. Öğrencilerin isteklerini dinleyen temsili kaymakam Tahiroğlu, Oğuzhan ilköğretim okulu Bilgisayar laboratuarını yenileme sözü verdi. Kaymakam Gemici’yle hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler daha sonra okullarına geri döndü.
 
- Belediye Başkanı Gökkan da makamı devretti
 Yıldırım İlköğretim Okulu öğrencileri, okul müdürü ve öğretmenleriyle birlikte Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’ı makamında ziyaret etti.
 Öğrenciler 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında sembolik olarak başkanlık koltuğuna oturdular. Başkanlık koltuğunu devralan 4.sınıf öğrencisi Zelal Alp, Nusaybin’de yapacağı hizmetleri anlattı.
  Belediye Başkanı Alp, kentte alt ve üst geçit yapacaklarını, çocuklar için eğlence merkezi açacağını, yaşlıların oturması için bank sayısını arttıracağını, geri dönüşüm ve temizlik kampanyası başlatacağını ifade etti.
Başkan Gökkan öğrencilerin ziyaretinden memnuniyetini dile getirerek, onlara çiçek hediye etti.
 — Okul Müdürü de yönetimi öğrenciye bıraktı
  Mülki erkanın temsili devrine Yıldırım ilköğretim okulu Müdürü de katıldı. 6-B sınıfında eğitim gören Ferhat Cengiz adlı öğrenciyi makamına oturtan Yıldırım İlköğretim Okulu Müdürü Şehmus İlhan, okul yönetimi gün boyunca öğrenciye devrettiğini bildirdi.
 Temsili olarak okul Müdürü olan Cengiz, 23 Nisan hazırlıkları için okul öğretmenlerine talimat verdi.

 Okulun etkinlikleri hakkında detaylı bilgi veren Cengiz, şöyle konuştu;
“şiir yarışmasında il üçüncüsü, Bilgi yarışmasında ise ilçe birincisi olduk. Benim eserim projesi kapsamında hazırlamış olduğumuz “ütümatik” projemiz Malatya’da Bilim Kurulunda sergiye layık görüldü. Comenius projemiz devam ediyor. İlçemizdeki eğitim kalitesini daha yükseğe çıkarmak için büyük çaba içerisindeyiz” dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com