Nusaybin'in Gönüllü Tanıtım Elçileri: GS Futbol Okulu

SPOR Haber Girişi : 02 Ekim 2010 13:58
Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu, ilçemizde kurulduğu günden bu yana ilçemizin gönüllü tanıtım elçisi oldu.
Arif Altunkaynak

Nusaybin Galatasaray Futbol Okulu, ilçemizde kurulduğu günden bu yana ilçemizin gönüllü tanıtım elçisi oldu. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat’ı Nusaybin’e getirerek ilçemizin ülke gündemine girmesini sağlayan Şehmus Ak ve talebeleri, Başbakan Erdoğan’a yaptıkları ziyarette de aynı şekilde ses getirmişti.
    Nusaybin Galatasaray Futbol okulunda eğitim gören öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yılın belirli zamanlarında çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
     Bu yılki etkinlikler geçtiğimiz hafta başladı. Gaziantep Spor’un Minik, Yıldız ve Paf takımlarıyla maç yapan Nusaybinli Aslanlar, daha sonra İstanbul’a hareket etti.  

     İstanbul’da Galatasaray Lisesi, Galatasaray müzesi, Taksim meydanı ve İstiklal caddesini gezen Ak ve talebeleri daha sonra Türk Kalp Vakfı’nın Dünya Kalp günü programına katılarak etkinliğin sevimli yüzü oldular. ‘Kalbimizin rengi kırmızı’ adı altında öğrencilerinin üzerindeki kırmızı eşofmanlar eşliğinde İstanbul Büyükşehir Belediye bandosunun hemen arkasından Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) kadar giden kortejle beraber yürüyen futbol okulunun minik öğrencileri, ardından Türk kardiyoloji Derneği’nin düzenlediği ‘Sağlıklı yaşam’ etkinliğine de katılarak burada büyük ilgi gördü. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Mispah Demircan ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından sporcularımıza çeşitli hediyeler verildi.
    - ÜLKENİN YILDIZLARIYLA HALI SAHA MAÇI
    İstanbul’da çeşitli etkinliklere katılan Nusaybin GS Futbol Okulu öğrencileri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) organizasyondaki Halı Saha maçında Türkiye’nin en ünlü Futbolcularından Hakan Şükür ve Hasan Şaş ile Gazeteci Ahmet Çakır’ın da rakip olduğu Halı Saha futbol maçı yaptı. Yıldız futbolcular Şükür ve Şaş, Minik Aslanlara büyük ilgi gösterdi. Kafile daha sonra TSYD’nin kendileri için verdiği yemeğe katıldı.
 Nusaybin GS Okulu öğrencileri daha sonra Galatasaray Futbol takımının antrenmanını izleyerek teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi. Boğaz gezisi, Türk Telekom Arena ve Dolmabahçe gezisinden sonra Minik Aslanlar ilçeye dönüş yaptı.
    - 23 NİSAN’DA CUMHURBAŞKANI GÜL’LE GÖRÜŞECEKLER
    Nusaybin’in batı illerindeki tanıtımına Nusaybinli iş adamları ve STK temsilcilerinden daha çok ileriye götürme başarısı gösteren Nusaybin GS Futbol Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin’le görüşmek için hazırlıklarına başladı. GS Futbol Okulu sorumlusu Ak, 23 Nisan için hazırlıklara erken başladıklarını bildirdi. / Nusaybinim.com