Nusaybinli eğitimciler, öğrencileri ile birlikte Avrupa ülkelerindeki eğitim programlarına katıldılar

EĞİTİM Haber Girişi : 31 Mayıs 2023 10:52
Nusaybin Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa ülkelerinden Belçika ve İtalya'daki eğitim programlarına katıldılar.

Nusaybin Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa ülkelerinden Belçika ve İtalya'daki eğitim programlarına katıldılar.

 

Nusaybin Anadolu Lisesini temsilen okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Mehmet Ali Tekin ile beş öğrenci Erasmus+ projesi kapsamında 15 ile 21 Mayıs tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel kentinde İnstitut La Vertu’da eğitimlere katıldılar.

 

Okulun İngilizce öğretmenlerinden Deniz Tolga ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Mehmet Doğan, Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinesinde Erasmus+ Okul Eğitim Akreditasyonu kapsamında 21 Mayıs tarihinde İtalya'nın Roma şehrinde işbaşı eğitimine katıldıkları belirtildi.

 

Okul Müdürü Tacettin Akdeniz tarafından yapılan açıklamada, Belçika'ya giden öğretmen ve öğrencilerin program süresince Avrupa ülkelerindeki eğitim ortamlarını görme, çeşitli öğretim yöntem ve teknikleri öğrenme ayrıca yabancı dillerini geliştirme imkânı bulduğunu kaydetti.
İtalya'ya giden öğretmenlerin ise eğitimlerinin ardından Roma, Bologna, Terme, Vatikan, Pisa ve Floransa şehirlerini kapsayan bir eğitim ve gezi programına katıldıklarını ifade etti.

 

Nusaybin Anadolu Lisesi olarak öğretmen ve öğrencilerinin yurt içi veya yurt dışında birçok eğitim programına katılma başarısını gösterdiğini aktaran Okul Müdürü Akdeniz, öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.