Rektör Ağırakça, MYO binası için Nusaybin'de incelemelerde bulundu

EĞİTİM Haber Girişi : 23 Temmuz 2019 16:21
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Nusaybin Meslek Yüksekokulu için ilçede incelemelerde bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Nusaybin Meslek Yüksekokulu için ilçede incelemelerde bulundu.


Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel ve Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan'ın girişimleri sonrası Nusaybin'e davet edilen Rektör Ağırakça, beraberindeki Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ ve Nusaybin Meslek Yüksekokulu Müdürü Yavuz Dinç ile birlikte ilçeye geldi.


NESO Başkanı Özel, NESO Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Tunçalan ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Gündoğu tarafından karşılanan Rektör Ağırakça ve beraberindekiler, arsa bağışı yapacak iki hayırseveri ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulundu.


Meslek Yüksekokulu binası ve yurt binasının yapılması planlanan arsalarda yapılan incelemelerden sonran Rektör Ağırakça, ilçe merkezini ziyaret etti.


Ziyarette NESO Başkanı Özel, Rektör Ağırakça'ya Esmaül Hüsna yazılı hediye verdi.


Nusaybin'de kurulan Meslek Yüksekokulu, 2015 yılında güvenlik gerekçesiyle Mardin'e taşınmıştı. 

Nusaybin MYO yaklaşık 5 yıldır Artuklu ilçesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Nusaybin MYO bünyesinde açılan Dış Ticaret, Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlik bölümlerinde öğrenci mezunları yapılırken yeni açılan Yaşlı Bakımı ile İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerine de öğrenci alınması planlanıyor.