Taekwondo Dünya Şampiyonu Söğüt, madalyasını Nusaybinli çocuklara hediye etti

SPOR Haber Girişi : 13 Haziran 2022 11:56
Taekwondo Dünya Şampiyonu Şeyma Nur Söğüt, Dünya Şampiyonluk Madalyasını Nusaybinli çocuklara hediye etti.

Taekwondo Dünya Şampiyonu Şeyma Nur Söğüt, Dünya Şampiyonluk Madalyasını Nusaybinli çocuklara hediye etti.

 

Kanada’da düzenlenen Taekwondo Dünya Şampiyonasında Taekwondo Dünya Şampiyonu olan A Milli Taekwondocu Şeyma Nur Söğüt, Nusaybin SZGN Taekwondo Okulunun daveti üzerine ilçeye geldi.

 

SZGN Taekwondo Okulu Koordinatörü Muhammed İsmail Sezgin moderatörlüğünde Nusaybinli sporcularla bir söyleşi yapan Dünya Şampiyonu Söğüt, Dünya Şampiyonluğuna giden süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Daha sonra Nusaybin SZGN Taekwondo Okulundaki sporculara bir gösteri yapan Söğüt, bir süre miniklerle antrenman yaparak tecrübelerini aktardı.
 

Nusaybin’deki atmosfer, tarih ve kültürden çok etkilendiğini dile getiren Söğüt, kariyerinin en iyi madalyası olan Dünya Şampiyonluk Madalyasını Nusaybinli çocuklara hediye ettiğini açıkladı.

 

SZGN Taekwondo Koordinatörü Muhammed İsmail Sezgin de Dünya Şampiyonunu Nusaybin'de ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, kendilerini kırmayarak ilçeye gelen Söğüt'e teşekkür etti.

 

2016 Yılında Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından Kanada'nın Burnaby kentinde düzenlenen Dünya Gençler Tekvando Şampiyonasına Bayanlar 63 kiloda tatamiye çıkan Şeyma Nur Söğüt tüm rakiplerine büyük üstünlük kurup altın madalya kazanmayı başarmıştı.