• belediye evde kal
  • acar motor

Taşları düşen Hamam sokaktaki tarihi yapı tehlike saçıyor

Nusaybin Hamam Sokakta bulunan ve tarihi konut olduğu belirtilen yapıdan düşen taşlar tehlike saçıyor.

  • 23 Ocak 2020 12:37
  • A
  • A

Nusaybin Hamam Sokakta bulunan ve tarihi konut olduğu belirtilen yapıdan düşen taşlar tehlike saçıyor.

 

Yağan yağmur sonrası evin bir bölümünde çöküntü oluşurken binadan kopan taşların sokağa düşmesi sırasında bina etrafının boş olması olası bir facianın yaşanmamasını sağladı.

 

Hamam sokak üzerine bulunan ve tarihi olduğu belirtilen evde bulunan 'Yıkılma, Tehlikeli ve Yasaktır' yazısı ise dikkat çekiyor.

 

Mahalle sakinleri, iç bölümleri yıkılan dış duvarları da yıkılmak üzere olan konuttan yağmur nedeniyle taşları sıklıkla düştüğünü belirtti.

 

Yenituran Mahallesi Hamam Sokak üzerinde oturan Ferhat Dinç: "Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Hamam Sokakta bulunan iki katlı tarihi yapıyı yıllar önce tescilledi. Ancak tarihi yapıya bir türlü bir bakım yapılmadı. Sağanak yağış nedeniyle yıkılmaya başladı. Yapıdan büyük taşlar düşüyor.  Düşen taşlar nedeniyle büyük korku yaşıyoruz. Mahalleli konutun önünden geçerken taşların düşmesi korkusu yaşıyor. Bir kaza bela olmadan kimsenin canı yanmadan yetkililerin bina için gerekli önlemleri almasını istiyoruz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.