Yaralı at Mardin Hayvan Hastanesine taşındı

Nusaybin'de geçtiğimiz hafta motosiklet ile at arabasının çarpışması üzerine ayağı kırılan at tedavi edilmek üzere Mardin Hayvan Hastanesine taşındı.

 

Bugün gazetemiz tarafından yayımlanan "Trafik kazasında ayağı kırılan at tedavi edilmeyi bekliyor" haberi sonrası Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Gündüz, Belediye Meclis üyeleri, Zabıta ekipleri ve Veteriner, hayvanseverlerin sahip çıktığı hurda deposuna geldi.

 

Burada Belediye veterineri tarafından yarası dezenfekte edilip ağrı kesici yapılan at için daha sonra Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Gündüz Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Hastanesi yetkilileriyle irtibata geçti. Gündüz'ün girişimleri sonrası Hayvan Hastanesine ait Ambulans Nusaybin'e gelerek yaralı atı Mardin'e taşıdı.

-GÜNDÜZ, "BİLGİMİZ OLUR OLMAZ HAREKETE GEÇTİK"

 

Yaralı attan haberleri olur olmaz Nusaybin Belediyesi olarak harekete geçtiklerini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Gündüz, Belediye Meclis üyeleri, Veteriner ve Zabıtalarla birlikte ata sahip çıktıklarını kaydetti.

 

Gündüz, yaptıkları girişimler sonucu yaralı atın Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Hastanesine taşınmasına katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

-GAZETECİLER DURUMU 'HAYAT TAMİRCİSİ' KIZIL'A İLETTİ, AT TEDAVİ İÇİN İZMİR'E GÖTÜRÜLECEK

 

Öte yanda sabah saatlerinde yaralı atın haberini yapmak için bölgeye giden Nusaybinim.com Editörü Arif Altunkaynak, durumu 'Hayat Tamircisi' olarak bilinen Hayvansever Hasan Kızıl'a iletti. 
Yaralı atın durumuyla yakından ilgilenen Hayvansever Hasan Kızıl'ın girişimleri ve çabaları sonrası İzmir'de atı tedavi edecek klinik bulundu.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesinde ilk müdahalesi yapılacak atın Salı veya Perşembe günü İzmir'den gelecek ekip tarafından İzmir'de klinikte tedavi edileceği bildirildi.