Yılın Turizm Ödülü Güneydoğuya

MARDİN Haber Girişi : 08 Aralık 2018 14:19
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen turizmin "Altın Zambak Ödülü" bu yıl turizm alanında ulusal ödüller alan turizmci Hüseyin Aslan'a verildi.
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen turizmin "Altın Zambak Ödülü" bu yıl turizm alanında ulusal ödüller alan turizmci Hüseyin Aslan'a verildi.
Halk oylamasıyla gerçekleşen ‘Altın Zambak Ödülleri” 5 Aralık’ta sahiplerini buldu.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde adından sıkça söz ettiren turizm sektörünün öncü isimlerinden Hüseyin Aslan “Altın Zambak Ödülü’’ ne layık görüldü.
Beşiktaş Belediyesi ve Kral TV’nin sponsorluğunda “Altın Zambak Ödülleri” halk oylamasıyla belirlenen 2018 yılının en iyileri 5 Aralık gecesi Akatlar Kültür Merkezinde sahipleriyle buldu.
İş, Sanat, Turizm ve spor camiasının en başarılı isimlerinin bir araya geldiği ödül töreninde Batmanlı turizmci Hüseyin Aslan’da törende ödülünü aldı.
2018 Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en başarılı turizm yöneticisi seçilen genç turizmci Hüseyin Aslan ödül töreninde yaptığı açıklamada ; “Halk oylaması sonucu bu ödülü almaya hak kazandık. Beşiktaş Belediyesi ve Kral TV’nin sponsorluğunda düzenlenen bu ödül töreninde en başarılı turizmci ödülünü almak benim için gerçekten gurur verici bir olaydır.”dedi.
Aslan ödülünü alırken; Bütün sanat tarihçilerinin Mezopotamya topraklarının Tanrı tarafından bütün güzelliklerin verildiği bir bölge olarak tanımlarlar. Onun için bende bir Mezopotamya çocuğu olarak bölgemizin bütün güzelliklerini ziyaretlerimize, misafirlerimize en iyi şekilde tanıtmak ve ağırlamanın gayreti içersindeyim.
Sizleri ; Yaş 35 yolun yarısı diyen Cahit Sıtkı Tarancı’nın memleketi olan Diyarbakır’a , 12 bin yıllık tarihi olan ve İslamiyet’te başkentlik yapan açık hava müze konumda olan Hasankeyf’e, Nuhun gemisinin karaya oturduğu Cizre’de bulunan Cudi dağına, Siirt Tillo’da bulunan Dünyanın ilk astronomi bilim yeri olan İbrahim Hakkı Hazretleri, hocası İsmail Fakirullah’ın vefatı üzerine “Hocamın başucuna doğmayan güneşi neyleyim?” diyerek astronomi ve mimari açıdan büyük bir bilim harikasına olan Tillo’ya, Batmanda bulunan Malabadi köprüsüne, Mardin Dara Harabelerine ve Petrol Kenti Batman’a davet ediyorum diyerek bu ödülün bana verilmesinde Türk halkının bana göstermiş oldukları bir tevecül olarak değerlendiriyorum. Hepinizi Mezopotamyanın güzelliklerini görmeye davet ediyorum eminim gördükten sonra daha önce niye gelmedim diyeceksiniz dedi.