• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Çetin: Bağımlılık, ihmal ve istismarla mücadele edeceğiz

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, ilçede görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

  • 25 Eylül 2017 21:01
  • A
  • A
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, ilçede görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.
Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Çetin, RAM Müdürü Ali Ay, PDR Bölüm Başkanı Evrim İlhan ve Rehber öğretmenler katıldı.
Rehber öğretmen koordinasyon toplantısında konuşan Milli Eğitim Müdürü Çetin, okullardaki rehberlik hizmetlerinin önemine değindi. Okulların çok önemli bir paydaşı olan rehber öğretmenlerden beklentileri ve güvenlerinin olduğunu kaydeden Çetin, bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu Bağımlılıkla mücadele ve ihmal - istismar konularında hassasiyet gösterdiklerini, korunması ve önleyici- rehberlik faaliyetleriyle sorun ortaya çıkmadan gereken çalışmaların sergilenmesi gerektiğini ve bunun takipçisi olacaklarını belirtti.
Toplantıda konuşan RAM Müdürü Ali Ay ve PDR Bölüm Başkanı Evrim İlhan 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı genel değerlendirmesini yaptıktan sonra 2017 - 2018 eğitim öğretim sezonunda hayata geçen yeni çerçeve planlarının hazırlanması, yeni düzenlenen rehberlik formlarının tanıtılması, planlanan hizmet içi eğitim programları ve RAM ile okul rehberlik servisleri arasındaki koordinasyon çalışmalarının nasıl yürütüleceği hakkında bilgi verdiler.
Toplantı, rehber öğretmenlerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.