• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Çocukların muayenesi için hastaneye Sweetlang bağışı

Nusaybin Belediyesi, çocukların daha iyi muayene edilmesine katkı amacıyla sağlık kuruluşlarına 20 bin Sweetlang bağışında bulunacağını açıkladı.

  • 12 Şubat 2017 11:58
  • A
  • A
Nusaybinim - Nusaybin Belediyesi
Nusaybin Belediyesi, çocukların daha iyi muayene edilmesine katkı amacıyla sağlık kuruluşlarına 20 bin Sweetlang bağışında bulunacağını açıkladı.
Nusaybin Belediyesi Kadın ve Aile Hizmet Birimi tarafından alınan 20 bin adet Sweetlang'ın bir bölümü Nusaybin Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Servisi ve Uzman Doktorlarına teslim edildi.
Sweetlang'ların Devlet Hastanesinden sonra ilçe ve bağlı köylerde bulunan sağlık kuruluşlarına da dağıtılacağı açıklandı.
Sweetlang'ın özellikle küçük çocukların daha rahat muayenelerine katkı yapacağı açıklandı.

-Sweetlang nedir?
Hastaların boğaz muayenesinde kullanılan ve demir ya da tahtadan üretilen çubukların yerine kullanılacak Sweetlang, ucunda bulunan aromalı şeker sayesinde  boğaz içerisinde abeslang gibi yabancı cisim reaksiyonu vermediği için muayene esnasında doktorlar açısından büyük kolaylık sağlıyor. Bazı çocuk psikiyatristlerinin düşüncelerine göre; Sweetlang doktor ve diş hekimi korkusu olan çocukların bu korkularını yenmelerinde kullanılabilecek en etkili yöntem olacak.
Normal muayene çubuklarının yerine alan Sweetlang özellikle çocukların muayenesini çok daha rahat hale getiriyor.
Kiraz, muz, portakal, nane ve çilek olmak üzere beş farklı aroması ve rengi olan sweetlang, muayene sırasında yapışmıyor, ağız boşluğu içinde boyama yapmıyor.